Zavrieť

Porady

Kontrolny vykaz

prijem za najom na bankovy ucet, dala som na interny doklad, do akeho policka v KV davam hodnotu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Predpokladám, že ty prenajímaš (nejde o vrátenie preplatku na nájomnom) - tu by som ťa upozornila na to, že do DPH musíš dať nájom aj keď nebol uhradený. Prenájom účtuješ cez interný doklad, resp. ako OF (podľa toho, ako Ti umožňuje tvoj softvér), kde číslom do KV je číslo zmluvy a posudzuješ osobu, ktorej prenajímaš: ak je to FO, PO (bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú platiteľmi DPH) do KV ide do A1, ak je to občan, do D2.
    Naposledy upravil anka-s : 21.03.14 at 07:13
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka590 Poradové číslo faktúry je cislo zmluvy?
    anka-s číslo do KV ako poradové číslo faktúry uvádzaš číslo zmluvy o prenájme - toto sa bude v KV opakovať každý mesiac (štvrťrok). Toto by malo byť aj ako variabilný symbol pre úhradu. Pri účtovaní tvoje interné číslo OF alebo ID bude samozrejme poradové v účtovníctve. Ak nemáš zmluvu očíslovanú, tak Ti odporúčam, aby si jej nejaké číslo priradila, napr. aj dátum podpisu zmluvy 31022013 napríklad, a toto tiež oznám odberateľovi, aby to isté číslo použil v jeho KV, ak ide o platiteľa DPH.
    Janka590 Ide o polovne zdruzenie, kt. ma ICO davam teda do A1? a co pisem do IDENTIFIKACNE CISLO PRE DAN ODBERATELA?
    Janka590 Ide o polovne zdruzenie, kt. ma ICO davam teda do A1? a co pisem do IDENTIFIKACNE CISLO PRE DAN ODBERATELA?
    anka-s ano do A1, ak nie su platcami DPH, toto pole ostava prazdne
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.