Zavrieť

Porady

kontrolný výkaz dph a bločky z nákupov

ahojte, pozerala som sa na návrh kontrolného výkazu dph od 1.1.2014 a ja som to pochopila tak, že pre odpočet dph, ktorý si chcem uplatniť, je len časť Faktúry. Takže aj blok z ERP je faktúra a treba vypísať všetky údaje - IČ DPH, atď. Doteraz som hotovostné nákupy riešila tak, že bločky každý mesiac nahodím do excelu, spočítam a potom zaúčtujem jedným dokladom do pokladne, prípadne nákupy hradené platobnou kartou tiež jedným interným dokladom. Teraz sa bude musieť každý jednotlivý blok zaúčtovať, ak si chcem uplatniť dph?
Rozalka Noóó, bude to iste skvelá robota, uvedomila som si dnes pri nahrávaní úhrad, nechcelo mi spáriť s faktúrou - pri nahraní faktúry som spravila "amerikána", samozrejme faktúra z iného obdobia. Tak som si povedala, bude že to veselo po novom roku okrem DPH kontrolovať aj VS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    ERP bločky sú zjednodušenou FA, a tie sa budú uvádzať v jednej sume v časti D. Takže nebudeš musieť rozpisovať jednotlivé bločky do účta. To platí aj pre ostatné, napr bločky z automatov, diaľ.známky..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka Včera som absolvovala školenie a je to tak ako vravíš. Inak na stránke DÚ je už zverejnené poučenie aj s príkladmi k vyplneniu kontrolného výkazu. Ale je možne, že ho ešte trochu prikrášlia...
    mojto čo si sa dozvedela na školení? niečo zaujímavé? inak to nahrávanie faktúr aj s písmenkami bude PARÁDA! okrem VS kvôli párovaniu úhrad ďalší údaj kvôli párovaniu v kontrolnom výkaze. Postavené na hlavu.
    cacka Nuž má to svoje chybičky krásy, ale myslím, že to nebude také hrozné, hlavne aby sa to softvérovo zvládlo. A tí, čo majú všelijaké špecialitky budú musieť rozmýšľať, čo kde dajú...podstatné vraj budú tabuľky A1 a B2, čiže tuzemsko vstup a výstup. To vraj bude DÚ najviac zaujímať...
    sway Na stránke DÚ je už zverejnené poučenie aj s príkladmi k vyplneniu kontrolného výkazu.........a kde presne prosím Ťa, neviem to nájsť.... dík
    cacka Hneď na vrchu stránky - kontrolný výkaz - poučenie, vzor, schéma
    http://www.drsr.sk/wps/portal
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    myslím, že si budeme musieť počkať na to, čo vlastne schvália a ako bude výkaz vyzerať. Ale predstava, že obchody by museli davať jednotlivo všetky bločky za všetky pokladne a potom by sa toto celé malo niekde zhrávať a porovnávať je z môjho pohľadu zábavná
    Samozrejme, ak to nebude znamenať hlavne to, že sa zdôvodní potreba nových hw, sw riešení - nových hál, kde budú tieta hw uskladňované, klimatizované.... Lebo toto by teda stálo pekných pár mld ...

    azalka je offline (nepripojený) azalka

    azalka
    Ahoj, Otázkou samozrejme je technické spracovanie - ak tvoj SW ti vie urobiť KV z účtovníctva, tak áno - budeš to musieť rozpisovať. Možno bude SW (a ja dúfam, že hej), ktorý mi bude vedieť aj z excel záznamov urobiť súbor KV.
    A druhá vec - podľa navrhovanej tabuľky KV by sme mali uvádzať aj bloky, z kt. si dph neuplatníme (napr. repre bloky) - je tam kolónka na uvedenie uplatnenej sumy DPH....
    A ďalej : čo s blokmi, kt.sú z automatov (napr. parkovné)...

    Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

    Saturejka
    otázka je, nakoľko KV zväčší rozsah práce účtovníka a či to bude mať dopad na cenu za účtovné služby.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ingrid Ondruskova Je v poriadku, keď mi soft do KV do tabuľkyB3 neťahá IČO a ostatné idendif.údaje o dodávateľovi?? t.zn. že bločky výdavkové z ERP nemusím striktne nahadzovať aj DIČom a pod.
    avalik otazky sa nedavaju do komentarov
    Ingrid Ondruskova Viem, chodím sem relatívne málo a za otca neviem prísť na to, ako zadať otázku /nie zadať novú tému...to som sa naučila!! RICHARD-PREKLÍNAM ŤA!!!
    avalik Ingrid, tu poslednu vetu si si mohla odpustit ...
    Ingrid Ondruskova Dúfam, že sa R. neurazí, na PORADU chodím fakt niekoľko rokov a vizuál tej starej bol ozaj super, načo meniť zabehnuté veci, aj skúsení poraďáci si veru pofrflali...a ja patrím medzi tých frflajúcich!!!
      zbaliť

    kontrolný výkaz dph a bločky z nákupov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.