Zavrieť

Porady

Oneskorený KV DPH

Teraz som zistila, že som za 1/14 nepodala KV. Netuším čo som robila keď som to riešila pri všetkých firmách. V DPH bola len jedna došla fa - čiže bol odpočet cca 6 EUR. Neviete koľko je pokuta za oneskorené podanie ? Ešte ma napadlo keby som podala dodatočné DPH s údajom že daňová povinnosť ani nárok nevznikol, ako by sa posudzovala povinnosť podať KV ? Že som ho nemusela podať alebo musela ako DPH a potom dodatočný KV. Ohľadne pokút za DPH sú také všeobecné reči okrem teda tej sumy 10000 EUR. Na to však ani nemyslím.
Asi som prvá čo už rieši pokutu za KV DPH, ale neskúsi niekto odpovedať?
Naposledy upravil katka s. : 24.03.14 at 06:45
Pemid Katka a dostali ste nejakú pokutu za oneskorene podaný KV?
katka s. zatiaľ nie. dúfam, že som to nezakríkla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana2020 je offline (nepripojený) Ivana2020

    Ivana2020
    Na stránke www.financnasprava.sk je zverejnené nasledovné:
    Sankcie sa nateraz nebudú vyrubovať v nasledovných prípadoch:

    - platiteľ podal KV oneskorene, t.j. podal KV neskôr ako podal daňové priznanie, avšak KV podal do 25. dňa resp. v zákonnej lehote po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

    - platiteľ opakovane podal KV oneskorene, t.j. podal KV neskôr ako podal daňové priznanie, avšak KV podal do 25. dňa po skončení zdaňovacieho obdobia na základe vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

    - platiteľ podal dodatočný KV, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje v podanom KV (odstránil nedostatky) z vlastného podnetu, t.j. bez výzvy,

    - platiteľ podal dodatočný KV, ktorým opravil neúplné alebo nesprávne údaje (odstránil nedostatky) na základe výzvy v lehote určenej vo výzve.
    (Doplnené 04.03.2014)

    Tania2 je offline (nepripojený) Tania2

    Tania2
    Katka, ako si to nakoniec vyriešila. Ja mám ten istý problém, teraz som zistila, že som nepodala KV za 2.2014, tiež som bola v domnení že nepodávam kdeže v januári bola tá istá situácia. Mala som jednu došlú fa s dph odpočtom 4,62 €. Rozmýšľala som úplne rovnako, že dodatočným priznaním zruším nadmerný odpočet a vyhnem sa pokute, ale to podanie tam už je a zrejme to budú posudzovať tak, že mal byť aj KV a potom dodatočný KV. Neviem, nič si medzitým nezistila ?Tiež som čítala to oznámenie na portáli fin.správy ale veľmi ma to neukľudnilo. S daňovou správou mám svoje skúsenosti. Kvôli nedoplatku 0,03 EUR sme dostali pokutu 2500 Eur, ktorú nám po odvolaniach veľkoryso znížili na polovicu.
    maped to fakt? za také smiešne centy taká veľká pokuta??? Nemôžem uveriť. To kde sú takí neoblomní aký kraj? Držím palce, nech Vás už problémy obchádzajú uf.
    Tania2 áno presne tak. Obávam sa, že zverejnením miesta DU by som si veľmi nepomohla, tak sa ospravedlňujem za moju "opatrnosť". Isté je že v BA by si to daniari nedovolili. Tie 3 centy sme boli v omeškaní asi 10 dní kvôli preklepu pri úhrade colného dlhu (bežne mávame 3-4 dovozy v týždni, takže také veci sa môžu stať). Keď nám prišiel originál JCD prišli sme na chybu a rozdiel 3centy sme uhradili. Vždy sme žiadali o vrátenie nadmerného odpočtu vskrátenej lehote (§79 ods.2) v presvedčení, že spĺňame podmienku - v predchádzajúcich12 mesiacoch subjekt nemal nedoplatky na daniach. Takže sme neoprávnene obdžali nadmerný odpočet o mesiac skôr. Naše námietky, že nás štátna správa neurgovala, nevyrobila sankčný úrok, bla, bla, bla neboli vyslyšané. Uplné zúfalstvo ! Verili by ste ?

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    My sme o jeden deň neskôr podali : prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a prišla nám pokuta 60 euro...tak za KV fu, isto to bude riadna pálka...
    Janiela nehovorili náhodou, že za KV budú prvé tri mesiace tolerantnejší?
    tiež mám problém, KV som podala, mám i potvrdenku, všetko sedí, len som sa zmýlila v poslednej číslici DIČ , tak som dávala nový s vysvetlením, kde som urobila neúmyselnú chybu.
    kuravesele áno hovorili, ale NIE o "nepodaní" KV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.