Zavrieť

Porady

Ako vyplnit pohladavky tabulka 1b?

Zdravim,
uplatnujem pausalne vydavky, moze mi niekto poradit ake pohladavky sa vyplnaju do tabulky 1b. "Na zaciatku zdanovacieho obdobia" - patria sem pohladavky len za obdobia 1.1. - 31.12.2012 alebo aj za minule roky?
"Na konci zdanovacieho obdobia" - opat len za 1.1. - 31.12.2013 alebo ak mam pohladavku aj z 2012 tak ju tu mam zaratat?
Idu tu len niektore specialne pohladavky alebo vsetky vystavene a neuhradene faktury?
Druha otazka, ak som mal prijmy aj z autorskej licencie, zmluva bola postavena na cely minuly rok ale peniaze mi boli zaslane az v january 2014 je to tiez pohladavka? Faktura sa v tomto pripade nevystavuje su to prijmy ktore sa uvadzaju na riadku 11 tabulky c.1

Neviem nikde najst nejake poucenie co sa povazuje za pohladavky.
Dakujem!
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo sú pohľadávky nájdeš v postupoch účtovania pre JU
pletko Dakujem, tieto postupy "Úplné znenie opatrenia od 1. januára 2014 "? https://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7494
Ja chcem vediet co su pohladavky uvadzane v tabulke 1b, ci tam su vsetky alebo len niektore, ale to by asi bolo v pouceniach k DP, co nieje, tak predpokladam ze vsetky.
Neviete mi poradit ako vyradit pohladavky, ktore viem ze mi nikdy nesplatia (firma zrusena, osoba uz neznama...) ak nevediem uctovnictvo (pausalne vydavky)?
veronikasad Pohľadávky sú všetky neuhradené faktúry k 31.12.2013 (bez ohľadu na dátum vystavenia). Rovnakú evidenciu si mal mať k 31.12.2012 a tento stav uviesť k 1.1.2013
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Pohľadávky=napr. neuhradené "faktúry" podľa stavu k 31.12.2012 a podľa stavu k 31.12.2013.
    Autorský honorár = áno, k 31.12.2013 to bola Vaša pohľadávka

    Ako vyplnit pohladavky tabulka 1b?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.