Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov pre realitnú kanceláriu bez zamestnanca a makléra

Som majiteľ realitnej kancelárie, nemám ani zamestnanca a ani maklérov, zaujíma ma či potrebujem bezpečnostný projekt o ochrane osobných údajov i v tomto prípade. Taktiež ma zaujíma, ak mi zmluvy vypracováva notár, či sa táto povinnosť na mňa vzťahuje i v tomto prípade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    keďže kúpne zmluvy na nehnuteľnosti musia obsahovať rodné číslo fyzickej osoby, ktorá je zmluvnou stranou, všetko závisí od toho, či Váš informačný systém (alebo niektorý jeho prostriedok) je pripojený na Internet. Ak napríklad komunikujete s klientmi alebo s notárom e-mailom, musíte mať bezpečnostný projekt. Ak komunikujete iba písomne + telefonicky, stačí bezpečnostná smernica.
    Notár, ktorý Vám robí zmluvy, je v pozícii Vášho sprostredkovateľa a musíte s ním mať zmluvu s potrebnými formálnymi náležitosťami.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anir Prosím môžete mi presne špecifikovať termín informačný systém nie je mi jasné či sa chápe komunikácia cez net ako celok alebo iba prípad ak by som zmluvy klientom posielal cez mail
    kanalovak Dobrý deň prajem,
    a je potrebné registrácia informačného systému?
    Ing. Ľubomír Janoška Musíme počkať, či prezident podpíšu novelu zákona, ktorú NRSR schválila pred pár dňami. Keď sa tak stane, namiesto registrácie bude iba bezplatná ohlasovacia povinnosť. Malo by to platiť k 15. aprílu t. r.
      zbaliť

    Ochrana osobných údajov pre realitnú kanceláriu bez zamestnanca a makléra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.