Zavrieť

Porady

Prepísanie polovice nehnuteľnosti na manželku

Ahojte Poraďáci,

nehnuteľnosť som nadobudol pred vstupom do manželstva (teda bral som si na ňu hypotéku). Moja otázka znie, akým spôsobom si to môžem vysporiadať na katastri tak, aby 50 % vlastníkom bola aj moja manželka.

Ďakujem veľmi pekne za rady.

Prajem príjemný večer !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Moja rada (nemusíš sa ňou riadiť): prepísanie 1/2 na manželku = nem dobrý nápad!
    Mysli dopredu - ak by ste sa (dúfam že nie) rozviedli, patrila by jej 1/2 majetku, ktorý je teraz výlučne tvoj. Takto je to stále tvoje, pretože to nespadá pod BSM (majetok získaný pred sobášom nepodlieha BSM).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Akurát si Misoft zabudol podotknúť, že po rozvode má mng. právo na vyplatenie zo zaplatených splátok hypo. Lebo zo spoločného majetku po sobáši BSM, sa uspokojujú záväzky zadávateľa. Takže mng. má stále právo na peniaze.

    A ked splatia celú nehnuteľnosť a tak sa rozvedú .. tak aj tak jej bude musieť polovicu domu vyplatiť ... to len tak naokraj.
    Xanti Ale ináč s tebou súhlasím. Neprepisovať nehnuteľnosť je lepšie. Lebo v prípade darovania 1/2 domu mng. by túto polovicu musel odkúpiť a ešte jej zaplatiť splátky za hypo ... takže to nie je dobré riešenie.
    misoft Nehádam sa, ale pokiaľ som dobre čítal - pred sobášom - kúpil na hypo nehnuteľnosť. V tomto okamihu je jeho! Spláca hypo - a tu sa už bude počítať, od kedy sú spolu a len od tej doby by jej musel platiť 1/2 splátok hypo - nie celý. A pokiaľ by jej zaplatil čo spolu vrazili, je to stále jeho. Preto je vždy lepšie - ak niečo mám PRED sobášom - NIKDY to nedelím po sobáši s manželom(kou)!
    Xanti Ano ved s tým čo píšeš som súhlasila ... nedarovať ...
      zbaliť

    Prepísanie polovice nehnuteľnosti na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.