Zavrieť

Porady

Vyhlásenie o poukázaní sumy 2%

Chcela by som sa Vás opýtať čo s týmto tlačivom myslím vyhlásením 2% či som včera náhodou nezaspala lebo som to neodovzdala na DÚ.
Ide o SZČO osobu ktorá poskytla 2% obč.združenei bolo to terba odovzdať? a čo stým potvrdením o zaplatení dane stále neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    marcelaStanakova
    Chcela by som sa Vás opýtať čo s týmto tlačivom myslím vyhlásením 2% či som včera náhodou nezaspala lebo som to neodovzdala na DÚ.
    Ide o SZČO osobu ktorá poskytla 2% obč.združenei bolo to terba odovzdať? a čo stým potvrdením o zaplatení dane stále neviem.
    Darovanie 2% je súčasťou tlačiva DP. Tam treba vypísať údaje...komu, koľko, na aký účet.

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    Paula
    Darovanie 2% je súčasťou tlačiva DP. Tam treba vypísať údaje...komu, koľko, na aký účet.
    je sucastoz Becka, ale mne sa zda, ze je to mozne dorucit i dodatocne do 30/04

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Ak podávala daňové priznanie, mal to uviesť tam. Osobitné vyhlásenie k 2 % v tom prípade nemôže podať.
    Ak to v daňovom priznaní neuviedol, má smolu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jarino , ja som aj uviedla , ale som ešte aj do prílohy priložila vyhlásenie ......čo z toho vznikne teraz ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

    K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
    Takže nikto nemá smolu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

    K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
    Takže nikto nemá smolu.
    Lidka mala som jedno DP B , ktoré som poslala dcéru zaniesť na DÚ.Klient okrem iného mi poslal aj toto vyhlásenie , ja som na základe neho vypísala rubriku v DP a ešte som to aj priložila ako prílohu .

    Vravela mi dcéra , že preberajúci daniar na to pozeral stále , nevedelčo s tým , ale potom povedal , že dobre , že nech to tam nechá .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no hej, nevedel čo s tým, tak si to radšej nechal. Potom sa ozvú, alebo aj nie, ved tam nie je rozpor. Opísala si údaje.
    Urobila si dobre, že si to vpísala do toho DP:

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lida
    to nič že je to duplicitne- ak sú údaje rovnaké. Prípadne sa dohodni na úrade a chod to naviac tlačivo osobne zlikvidovat.

    K inému príspevku... aj ked sa neuvedie v DP, ešte je možnosť podať neskôr vyhlásenie o poukázaní. Ale myslím, že termín je do 15.4., nie 30.4.
    Takže nikto nemá smolu.
    Podáva sa to do 30.4. a treba to doručiť správcovi dane (DÚ). Ale zo znenia zákona mi vychádza, že sa to uplatňuje v daňovom priznaní. Jedine tí, ktorým robil zúčtovanie dane zamestnávateľ, tí môžu darovať 2% na osobitnom tlačive - vyhlásení.
    § 50
    Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

    (1) Daňovník je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania alebo vo vyhlásení, predloženému miestne príslušnému správcovi dane do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, ak ide o daňovníka, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, že suma do výšky 2 % zo zaplatenej dane (ďalej len podiel zaplatenej dane ) sa má poukázať ním určenej právnickej osobe podľa odseku 4 (ďalej len prijímateľ ), pričom táto suma nie je nižšia ako...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, máš pravdu. Len nič sa nestalo, ked sa to na DU dostalo 2x. Raz na tlačive a raz v DP. Na to tlačivo nebudú prihliadať.
    Akurát daňovníci - SZČO, ak to nepodali v DP, majú teda podľa všetkého smolu.
    Len sa mi to zdá tvrdé - zbytočne tvrdé.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.