Zavrieť

Porady

Prerušená živnosť - pohľadávky v DP

Živnostník prerušil živnosť k 30.12.2013. Zostala mu jedna neuhradená pohľadávka. Vedie daňovú evidenciu a uplatňuje paušálne výdavky. Neuhradenú pohľadávku som pripočítala k príjmom a uviedla v tab. 1 ako príjem zo živnosti. Paušálne náklady som vypočítala z celej sumy (teda aj z tejto pohľadávky) - postupovala som správne?
a ešte jedna vec. v DP pribudli tabuľky, v ktorých sa uvádza stav zásob a pohľadávok na začiatku a konci obdobia. Mám tam uviesť túto pohľadávku? Nikde som k tomu nenašla info.
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Stav zásob je tovar nepredaný, ktorý ostal na sklade na začiatku ku 1.1.2013 na konci 31.12.2013.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    skuku zásoby nemá, ide mi o to, ci tam mam uviest tu pohladavku
    Antonia Jendrišáková Veď zásoby sú LEN TOVAR. Pohľadávky NIE SÚ TOVAR. Do toho riadku pohľadávky NEPATRIA !!!!!
    skuku ja rozumiem. su tam dva riadky: 1. zasoby a 2. pohladavky. zasoby nema ziadne, takze tam nemam problem. ale ma pohladavku, a kedze zivnost prerusil, neviem, ci ju tam mam uviest.
    nakoniec som to tam nedala (aj tak mu ju v januari uz zaplatili)
    Antonia Jendrišáková A dodnes ju živnosť neobnovil ? ak nie a započítala si ju do príjmov, tak v pohľadávkach neuvádzaš nič.
    Čo je pohľadávka: vystavíš fa na sumu 1000€, odberateľ Ti do 31.12. účtovného roka zaplatí 300€.
    300 € bude daňový príjem a zostatok neuhradenej fa 700€ bude pohľadávka. V ďalšom roku Ti zaplatí zvyšných 700€ v tomto roku budeš mať daňový príjem 700€, pohľadávka 0€.
      zbaliť

    Prerušená živnosť - pohľadávky v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.