Zavrieť

Porady

JCD bolo s datumami 12/2013, potvrdenie DHL o zaplateni na ucet colnice 01/2014, kedy uplatnit DPH?

Podla vsetkeho, som postupovala nespravne. Mala som odpocet DPH uplatnit v 12/2013. Uplatnila som ho v 01/2014. Viete poradit, aky by bol najlepsi postup pre mna? Momentalne mi napada, v 2013 decembri zauctovat DPH ako neuplatnenu, nejde o velku sumu, bude to pripocitelna polozka k ZD, a za januar 2014 dat DDP DPH. Alebo by ste mi vedeli poradit nieco ine?

Velka vdaka za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    nárok na odpočet DPH vzniká až po uhradení dane správcovi.
    majenka1 dakujem, z tohto som vlastne aj vychadzala povodne, ale citala som dnes dalsie diskusie, nejak som sa doplietla tam, ze je to na prelome rokov...

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Postupovali ste správne, JCD ste mali zaúčtovať v decembri a odpočet Dph po zaplatení, teda v 01/2014. Pri JCD je po podmienka Dph sa môže uplatniť až po zaplatení. Prečo pripočítateľná položka? dph bude k 31.12.2013 na učte 343 a závazok na učte 379.
    majenka1 dakujem, este to viem opravit, tak idem na to teraz len vaham, lebo najprv sme dostali fakturu z DHL na uhradu colneho dlhu - cize sme platili DHLke - v decembri, neviem sa z toho vysomarit, ako zauctujem tuto fakturu a jej uhradu... :/ predpis na zaklade JCD si preuctujem teda do stareho roka.

    JCD bolo s datumami 12/2013, potvrdenie DHL o zaplateni na ucet colnice 01/2014, kedy uplatnit DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.