Zavrieť

Porady

príspevok z UPSVaR

Dobrý deň,
viete mi prosím Vás niekto poradiť ako zaúčtovať náklady, ktoré sú hradené z príspevku na prevádzku chránenej dielne. Tieto príspevku sú preplácané spätne. Ale za rok 2013 boli preplatené iba za I. a II. kvartál a III. a IV. kvartál preplatili až v roku 2014. SZČO vznikli náklady v roku 2013 ale príspevok do príjmov môžem preúčtovať až keď ho príjmem. Čo sa s tým prosím Vás dá robiť takto na prelome účtovných období?

Ďakujem za každú radu. už je to dosť súrne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariana97 je offline (nepripojený) mariana97

    mariana97
    v JU sa účtuje vtedy,keď je príjem čiže v roku 2014 bez ohľadu na to ,že výdaj je v roku 2013
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ajuska86 takze si to mozem nechat v nakladoch neovplyvnujucich zaklad dane a ked bude prijem prispevku v r 2014 tak to preuctujem do nakladov ovplyvnujucich zaklad dane? rozumiem spravne?
    mariana97 áno,aj ja to tak robím
    ajuska86 dakujem velmi pekne.
    ajuska86 a ešte by som sa chcela spytať, ak bola v žiadosti vyššia suma žiadaná ako preplatia, ako mám postupovať? mám to všetko čo sme žiadali preplatiť nechať v 2013 ako neovplyvnujuce a až 2014 to dať celé do ovplyvňujúcich?
    mariana97 neviem či to správne chápem,ale náš prípad zmluva hovorí,že preplatia 410 eur,moje zdokladované náklady sú 456, ja mám vo VNZD 410 , a úrad preplatí tých 410,tak tie prevádzam do VOZD s - položkou
    ajuska86 ano, presne toto som myslela. dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.