Zavrieť

Porady

daňový bonus - nárok, ak daňovník žije s družkou v spoločnej domácnosti a majú spolu dieťa - áno, či nie?

Má daňovník, ktorý je rozvedený, momentálne žije s družkou spolu v jednej domácnosti, nie sú zosobášení a majú spolu babatko (1 rok a 4 mesiace, v rodnom liste danovnik zapisany ako otec) nárok na uplatnenie danového bonusu za zvyšné mesiace 1-11? Zamestnávateľ mu za mesiac december 2013 na zaklade predlozenia rodneho listu a cestneho vyhlasenia, ze s druzkou ziju v spolocnej domacnosti, priznal a vyplatil danovy bonus. Druzka je momentalne na materskej dovolenke. Mozem danovnikovi uplatnit danovy bonus za mesiace 1-11 v danovom priznaní a dolozit cestne vyhlasenie s rodnym listom. Danovnik s druzkou zije mimo svojho trvaleho bydliska. Danovnik splnil podmienku 6nasobku min. mzdy - pracoval v zahranici (1-5mesiac - prijem 7000Eur), od 6-11 mesiac evidovany na UP (pracoval na dohodu príjem 700Eur) a 12. TPP (prijem 500 Eur), vsetky prijmy uvedene ako zaklad dane - pod odpocitani odvodov.
Naposledy upravil sjuzn84 : 30.03.14 at 17:37 Dôvod: doplnenie info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Už som ti v inej téme odpísla, že ano.(ostatné podmienky sú splnené) Povinnou prílohou DP je rodný list dieťaťa.
    sjuzn84 dakujem za pomoc, som tu nova a pre istotu som zalozila aj tuto temu, kedze som sa dozvedela nove skutocnosti. Este raz vdaka, stretla som sa s tym prvykrat pri vyplnani danoveho, studovala som zakon,ale ze pre istotu sa spytam, ked som si nie ista. Dakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo takto obšírne? veď je otec a spoločná domácnosť? teda? má nárok na DB
    sjuzn84 Dakujem, prepacte, ze tak obsirne, musela som sa spytat.
    sjuzn84 ano, staci, dakujem Vam... urcite to tu nechcem zahlcovat zbytocne rovnakymi temami. Pekny vecer.

    daňový bonus - nárok, ak daňovník žije s družkou v spoločnej domácnosti a majú spolu dieťa - áno, či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.