Zavrieť

Porady

zamestnanec+szčo: soc.poit.

Pekny den vsetkym,

som klasicky zamestnanec a od aprila 2003 mam aj zivnost, z ktorej rocne prijmy (bez odratania vydavkov) nepresiahli ani 18 000 Sk. Na zaciatku vzniku zivnosti som si len splnil ohlasovaciu povinnost voci socialnej poistovni a od vetdy nic ine. Dufam, ze nemusim ani nadalej robit odvody do soc.poistovne (prijem za rok 2005 bol 17 770Sk), alebo sa myslim? A ako je to s vypisom danoveho priznania pre soc.poistovnu, musim ho robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    didino
    Pekny den vsetkym,

    som klasicky zamestnanec a od aprila 2003 mam aj zivnost, z ktorej rocne prijmy (bez odratania vydavkov) nepresiahli ani 18 000 Sk. Na zaciatku vzniku zivnosti som si len splnil ohlasovaciu povinnost voci socialnej poistovni a od vetdy nic ine. Dufam, ze nemusim ani nadalej robit odvody do soc.poistovne (prijem za rok 2005 bol 17 770Sk), alebo sa myslim? A ako je to s vypisom danoveho priznania pre soc.poistovnu, musim ho robit?
    Ak tvoje prijmy za rok 2005 zo živnosti nepresiahli 82.800,- tak ti nevzniká povinnosť platiť odvody. A výpis z daňového priznania by som poslala na sociálku keď si tam nahlásený, aby vedeli že nemáš povinnosť platiť aj zo SZČO. Ale to stačí do 30.6.

    zamestnanec+szčo: soc.poit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.