Zavrieť

Porady

Dobrovoľné poistenie v SP

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, pre istotu, ak zamestnanec ukončil PPV k 31 03 2014 (zamestnaná viac ako 3 roky),
k 01 04 2014 nastúpil do nového zamestnania .
k dnešnému dňu si osobne podáva prihlášku na celý balík dobrovoľného poistenia do SP.
od piatku , t.j. 04 04 2014 pôjde na PN, ktorú si dá 2 x vypísať (1 x ako ZC, 2x ako DPO)
Otázka:
1/ dávka nemocenského poistenia ako ZC sa jej bude vypočítavať z roku 2013 zo starého poistenia (zo zamestnania) ?
2/ dávka pre DPO z minimálneho VZ , t.j. zo 402,50 € ?
3/ nevadí, že sa použila doba starého poistenia pre DPO? a zároveň sa použije VZ?

Ďakujem

poprosím, nikto ????
Naposledy upravil Negoti : 02.04.14 at 09:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    1/ áno
    2/ áno
    3/ nechápem
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Negoti Ďakujem......
    tretia otázka ma tak napadla, či nie je nejaká výnimka .....takže sa nerieši aj doba poistenia pre DPO a aj VZ , kt. sa použije pre výpočet dávky nemocenského poistenia?
    ewita888 ak pôjde na PN v piatok, bude mať pre výpočet nemocenského z DPO minimálny VZ, čiže 402,50
    Negoti to chápem......
    mňa ale zaujíma tá kombinácia.......
    starý PPV - doba trvania sa použije pre dobu na DPO
    a zároveň sa použije zo starého zamestnania VZ pre dávku (zamestnanca, pretože nové poistenie] netrvalo viac ako 90 odpr. dní))
    Negoti nik mi nerozumie?
    Katy a R rozumieme - len nechápeme, že prečo sa na to pýtaš? jednoducho je to tak (zákon tak hovorí) - je to OK.
    ewita888 veď áno, je to tak, ako píšeš.. do časovej doby sa použije ukončený PP a pre nemocenské zo zamestnania rok 2013, pretože v novej práci nemá odpr. 90 dní
    Negoti dievčence ďakujem, chcela som iba uistiť, či sa nemýlim.....
      zbaliť

    Dobrovoľné poistenie v SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.