Zavrieť

Porady

Výpočet priemerného evidenčného počtu zamestnancov prepočítaného na plne zamestnaných

Viete niekto polopate vysvetliť výpočet priemerného evidenčného počtu zamestnancov prepočítaného na plne zamestnaných? Stiahla som si výpočet zo štatistiky ale akosi tomu nerozumiem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MajaV je offline (nepripojený) MajaV

    MajaV
    Je to priemerný evidenčný počet prepočítaný podľa pracovných úväzkov. Napr. zamestanec zamestnaný na polovičný úväzok sa započíta ako 1/2 človeka.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavlinka počet hodín koľko zamestnanec odrobí denne alebo týždenne deleno počet hodín koľko sa robí na plný úväzok denne alebo týždenne,napr : 5 / 7,5 =0,66 zamestnanca v prep. stave, alebo týždenne 25/37,5 =0,66 zamestnanca v prepoč. stave
    MajaV Je to jedno, vyjde Ti to rovnako. Pozri v tom metodickom liste zo štatistiky.
    kajab Ja viem. Ale ja chcem vedieť presný postup. Výpočet A (priem.evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaný na plný prac. čas) : vypočítam si priemerný evidenčný počet za rok (napr. počet zamestnancov na začiatku a na konci mesiaca, ktorí pracujú na 40 hod. týždenne vydelím dvoma - dostanem priemerný počet za mesiac, takto zistím ďalšie mesiace, potom priemerné za mesiac spočítam a vydelím 12 - dostanem priemerný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaný na plný prac. čas)
    Výpočet B/C (priemerný prepočítaný evidenčný počet zamestnancov zamestnaných na iný ako plný prac. čas): toto mi nie je jasné. Ja si mám vypočítať každý mesiac, aký je priemerný počet na iný napr. 35 hod. pracovný čas. Celý rok sme mali 1 zamestnanca na 35 hod. čas ( 35/40 = 0,875 = 0,9).
    A potom výsledok A a výsledok B/C spočítam.
    kajab A potom tento výsledok sa musí uviesť do poznámok k účtovnej závierke ako priemerný počet zamestnancov.
    pavlinka nemôžeš spočítať fyzické osoby s prepočítanými osobami, ten zamestnanec čo u vás robil na 35 hodín je vo fyzických osobách jeden celý človek a v prepočítanom stave 0,9
    kajab Ale štatistika uvádza taký vzorec:
    PP = A + (B / C), kde
    PP = priemerný evidenčný počet zamestnancov prepočítaný na plne zamestnaných,
    A = priemerný evidenčný počet zamestnancov vo fyzických osobách zamestnaných na plný pracovný čas,
    (B/C) = prepočítaný priemerný evidenčný počet zamestnancov zamestnaných na iný ako plný pracovný čas, kde
    B = súčet súčinov priemerného evidenčného počtu zamestnancov zamestnaných na iný ako plný pracovný čas
    vo fyzických osobách za sledované obdobie podľa pracovných úväzkov a príslušnej dĺžky týždenného pracovného času,
    C = týždenný pracovný čas zavedený v organizácii - v závode, na pracovisku podľa kolektívnej zmluvy.
      zbaliť

    Výpočet priemerného evidenčného počtu zamestnancov prepočítaného na plne zamestnaných

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.