Zavrieť

Porady

Môže ma zamestnavatel po 2 mesacnom lieceni na Prednej Hore vyhodit z prace?

Chcel by som absolvovat liecenie na Prednej Hore no obavam sa ze po navrate by ma mohol zamestnavatel vyhodit z dôvodu dlhodobej PN..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Zamestnávateľ ťa môže prepustiť len z dôvodov uvedených v Zákonníku práce § 59 a nasledujúce http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...02-2014-a.html
    Výnimkou je skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, ktorý môže byť skončený kedykoľvek, teda aj počas PN a aj bez udania dôvodu.

    Doplnenie: dlhodobá PN-ka nie je dôvodom na výpoveď.
    Naposledy upravil Llívia : 04.04.14 at 08:05

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    A ako bude zamestnávateľ vedieť,že si na Prednej Hore? Ak to ty nevykvákaš,tak by nemal vedieť na akú Dg. si na PN:
    http://www.zdravie.sk/forum/752141/d...a-pn-co-mi-je/

    Ak ťa bude chcieť prepustiť,nájde si iný dôvod a urobí to.Mňa prepustili,že som si dovolila využiť po 15-tich rokoch tzv. ošetrovanie člena rodiny;dali mi § o nadbytočnosti a šlo to.Vedenie zdravotníckeho zariadenia nemalo pochopenie pre moju ťažkú rodinnú situáciu a v podstate sa jednalo asi o 7 dní v priebehu dvoch mesiacov,zvyšok bola moja dovolenka.V tom čase bolo mojou prioritou postarať sa a byť oporou ťažko chorému manželovi a to som nikdy nemala žiadne problémy v zamestnaní.Takto to teraz chodí - "vážia" si dobrého pracovníka.
    Naposledy upravil Peggynka : 04.04.14 at 08:06
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Llívia Lekár ju napíše na potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti, ktorým sa preukazuje PN-ka zamestnávateľovi.
    Peggynka Na stránke pre zamestnávateľa to nie je.Pridala som link.
    alaya1 ale musi tam uviest, kde sa bude pocas PNky zdrziavat, ci nie?
    alaya1 Poznam pripad, kde zamestnanec dostal podmienku ist na take liecenie a tiez po navrate ho prepustili.
    Llívia Otázka je, či ho môže vyhodiť kvôli dlhodobej PN! Nie, nemôže!
    LukyKs Ale možno sa aspoň vyliečil

    Alebo aj NIE a preto ho vyhodili
    Llívia Na liečenie ešte len pôjde.
      zbaliť

    Môže ma zamestnavatel po 2 mesacnom lieceni na Prednej Hore vyhodit z prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.