Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    no neviem ako to je teraz, ale plynomer bol vlastníctvom SPP...a platili sme in za prenájom....
    buchač Nechcem rovno napísať , že blbosť ... ...ale budiž .
    lujza.j ked odhlásiš plyn v byte prečo ti ho odmontujú?asi preto že je ich....ja si pamatám, že vo výpise-vyúčtovaní bolo 1/4ročne nahodený poplatok za prenájom...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som povedala, ze je aj tretia, dat reklamaciu montaze plynomera plynarnam, ktorych pracovnik zle namontoval plynomer a kvoli ktoremu vyjazd opravara bol a ziadat uhradu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Pozor na jedno !

    Nejedná sa o zlú montáž , ale o závadu po ( pravdepodobnom ) určitom čase . Aspoň tak to čítam a chápem .
    Cesta sa bude fakturovať , samotná oprava nie .
    http://www.spp-distribucia.sk/files/...SPP-D-2012.pdf
    ivka70 ja som to pochopila tak, ze pracovnik SPP bol menit plynomer a potom zistili unik plynu a zavolali opravara to je tak, ked niekto nepouziva ciarky a vsetko napise do jedneho prudu slov
    Chobot Ja už sa nad tým ani nepozastavujem. Zo zadaní pozorujem, že kultúra písania strašne upadá. Ľudia už nevedia zrozumiteľne napísať ani 3 vety. A to, že nepíšu vo vetách a nepožívajú interpunkciu ... no čo už k tomu povedať.
      zbaliť

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Opravára bude platiť ten kto ho zavolal. Urobil svoju robotu a lokalizoval miesto poruchy - plynomer, do ktorého nemohol zasiahnuť, zrejme urobil najnutnejšie úkony, aby ste nevybuchli. Plynomer resp. jeho osadenie musí opraviť bezplatne SPP.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Sú predsa len dve možnosti :

    1. Platí majiteľ bytu
    2. Platba pôjde z fondu opráv . Záleží od toho , ako to máte nastavené v tých pravidlách .

    Veď sa opýtaj predsedníčky a bude Ti daná odpoveď .

    V byte bol zistený unik plynu predsedníčka zavolala opravára , ktorý zistil,že závada je v plynomere, ktorý bol pracovník SPP vymeniť kto bude platiť výjazd opravára.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.