Zavrieť

Porady

Ako mám vysporiadať preddavok a DPH z k nemu?

Dobrý deň,

potrebujem poradiť. V marci sme vystavili preddavkovú faktúru na sumu 5240,40 (čo je celá suma dodávky) - zaplatená bola 11.03.2014 samozrejme nebolo na nej uvedené DPH. dodávky sme realizovali postupne a je potrebné dodať ešte nejaký tovar, ten bude dodaný až v apríly. Ako mám zúčtovať DPH?

Najskôr som myslela, že to zúčtujem vo faktúre, keď bude dodaný všetok tovar - ale všetok tovar bude dodaný až v apríly a teda je potrebné vystaviť faktúru k zálohovej platbe do 15 dní.

A teda chcem sa opýtať. Je potrebné vystaviť faktúru k zálohovej platbe (a teda tam zúčtujem DPH) na celú sumu 5240,40 - i ked tovar nebol ešte - lebo ja by som ju vystavila na celú sumu a potom v poslednej dodávky s posledným tovarom, by som urobila vyúčtovaciu faktúru, kde by bola rozpísaná opäť DPH ale zároveň by bola odpočítaná.

Ďakujem za pomoc, lebo som z toho už jeleň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. Faktúra k prijatej platbe - vystaviť najneskôr 26.3. - rozpis na základ, DPH a spolu
    2. Faktúra za dodaný tovar - ku každej dodávke, kde bude vyčíslený základ dane, daň, spolu a aj odpočet z preddavkovej faktúry mínus základ, mínus DPH, mínus spolu. Príklad k prvej dodávke vystavíš faktúru na základ dane 1000 daňn 200 spolu 1200, odpočet preddavku základ dane -1000, daň -200, spolu -1200 - k úhrade 0
    Takto budeš postupovať až do vyčerpania tej prijatej zálohy. Pre zjednodušenie - 2. dodávka by bola napr. v hodnote základ dane 5000 daň 1000 spolu 6000, tak odpočet preddavku bude už len základ dane mínus 3367, daň mínus 673,4 spolu mínus 4040,40. zostatok k úhrade 1.959,60. Rekapitulácia DPH základ dane 1633 DPH 326,6

    Ako mám vysporiadať preddavok a DPH z k nemu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.