Zavrieť

Porady

Ucet v banke vedeny na dieta

Chcem sa poradit, sme manzelia v rozvodovom konani, ucet je vedeny na maloleteho syna, dispozicne pravo je na manzela, ktory ho v minulosti na maloleteho zalozil. V case rozvodoveho konania chlapcovi peniaze z uctu odcudzil, avsak v banke mi nechcu dat vypis ani na zaklade rodneho listu maloleteho. Ako dokazem na sude, ze tieto peniaze maloletemu odcudzil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Navrhnite ako dokaz, ktory si ma vyziadat sud, banka je povinna v uvedenom pripade poskytnut sudu sucinnost, kedze ide o malolete dieta, ktoreho prava sa v konani tiez prejednavaju.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    by ma zaujímalo, či peniaze na účte sa považujú za peniaze maloletého, keď ich tam vkladal zákonný zástupca... maloletý nemá predsa príjem... považujú sa dané peniaze za peniaze, ktoré boli darované zákonným zástupcom maloletému?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dispozičné právo nezakladá nárok k peniazom na účte - dáva právo s peniazmi disponovať za určitých podmienok. A pokiaľ je vklad na meno - peniaze vložené na tento účet sú majetkom majiteľa účtu a disponent nimi len disponuje. V prípade maloletého a jeho účtu môže disponent s peniazmi pracovať len na základe súdneho rozhodnutia (výbery), vklady sú neobmedzené. Vklady na tento účet sa môžu považovať za dar.

    Ucet v banke vedeny na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.