Zavrieť

Porady

Organické hnojivá alebo bio hnojivá

Prosím Vás používate organické hnojivá? Ak áno aké máte skúsenosti? Ktoré sú dobré a naopak ktoré neodporúčate? Potrebovala by som poradiť dáke bio hnojivo na kvietky ale aj na zeleninu či bylinky.Ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja si každý rok robievam rôzne kvasené "výluhy" zo žihľavy, kostihoja... Ke´d som hľadala o tom informácie na nete, tak najviac informovaní o týchto druhoch hnojenia boli chlapci, čo si sami pestujú vlastné fajčivo najlepšie v odľahlých kútoch, outdooristi ...

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Najlepší je vlastný kompost. "Bio hnojivo" je niečo ako "bio jogurt". Je to proste len reklamný ťah predajcov, ale v podstate je to tá istá chemikália len má označenie "bio" aby sa lepšie predávala. Kompost v záhrade (podľa toho čo píšeš - ak pestuješ zeleninu máš teda aj záhradu) je najprirodzenejšie čo pre rastliny existuje: je to nielen pokosená tráva, ale aj kuchynský odpad ktorý sa rozloží tak za 2-3 roky. Vrstviť spolu so zeminou a v horúcom lete ho treba aj popolievať. Ak máš možnosť primiešať hnoj (konský, kravský, kozie alebo zajačie bobky).

    J500j je offline (nepripojený) J500j

    J500j
    Ak chceš silou mocou kupovať tak lisovaný - granulovaný kravský, konský, skrátka hnoj. A keďže budeš v obchode je tam aj ten bio - podľa určenia. Všetko však stojí mailand a nemusí to byť skutočné BIO.

    Organické hnojivá alebo bio hnojivá

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.