Zavrieť

Porady

Aupair v AT - anmeldung a ohlasovacie povinnosti na úradoch v AT (Viedeň)

Zdravím,som tu nová-neviem presne ako to tu chodí, ale rada by som dostala správnu a aktuálnu odpoved/raduhladom práce v Rakúsku a prihlásení-odhlásení sa k pobytu v AT (dočasný al. trvalý)
Čiže začalo všetko takto: dala som si inzerát,že chcem pracovat ako aupair v Rakusku vo Viedni byvam v BA (no tak chcem vyuzit vzdialenost týchto miest a naucit sa nemcinu a potom si najst normálne zamestnanie). Domáci ma prihlásili (teda asi), mam tlačivko Anmeldung a Aupair Vertrag+ma poistili a hradia za mna základné zdravotné odvody a ja by som rada teraz vedela ci je potrebné ist s tlačivom Anmeldung neskor na nejaký úrad (ak hej do kolkých dní) ??? (s domacimi je tazka komunikacia v anglictine a este sú to velmi vytažení ludia)
A este sa chcem opýtať ako sa dá odhlásiť z takéhoto prechodného pobytu v AT???

Dakujem
4 komentárov     zbaliť
denis_m6 platia za teba aj GKK? lebo co viem, rakusania ta neprihlasia, kym nedonesies formular, ze uz niekde poistena v ramci EU si. Ak toto vsetko spravili, je najlepsie sa poodhlasovat zo vsetkych organizacii kde ta nahlasili novi zamestnavatelia. K pobytu treba upresnit ci tam byvas vobec, lebo ak dochadzas z BA, neviem ci musis mat pobyt v AT? Dochadzas denne, tyzdenne... ?
monicka1313 co je to GKK? a dochádzam kazdy pondelok a potom idem na víkend domov, a mam len tie papiere co som pisala cize Anmeldung, Aupair Vertrag a este predsa len jeden papier Antrag auf Abschluss eines Betrittsvertrags uzavretu s Alliancom, staci mat toto? Ktorých nových zamestnávatelov myslís/te rakusku rodinu u ktorej som aupair alebo?
monicka1313 ?
monicka1313 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    BOZE !!!! Si robis srandu,alebo sa nudis??? Kolko tem este zalozis?

    Este z jednej temy vyskoci na mna to tvoje " Zdravím,som tu nová-neviem presne ako to tu chodí, ale rada by som dostala správnu a aktuálnu odpoved/raduhladom práce v Rakúsku a...

    " a som zrela na infarkt...
    Taku paseku tu uz dlho nikto nenarobil ,ako sa podarilo dnes tebe :-(
    monicka1313 ospravedlnujem sa da sa to nejako vymazat:-(

    Aupair v AT - anmeldung a ohlasovacie povinnosti na úradoch v AT (Viedeň)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.