Zavrieť

Porady

Problem po vlozeni cd v nudzovom rezime

Ahojte mam taky problem ze ked zapnem pc tak pri vybere profilu mi to zacne blikat a nenacita. Tak skm skusil reinstall z w7 na xp ale po vlozeni hoci akeho cd v nudzovom rezime mi vyhodi chyba neviem co presne ale su to biele pismenka na mmodrom jedna veta tam bola ze ak sa problem opakuje zavolajte pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prepni si bootovanie v Bios-e tak, aby prva bola CD mechanika, CD s instalackou Win7 maj v mechanike pri starte ... a potom daj bud opravit alebo preinstalovat ...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomáš Milo To dom uz robil dal som prve cd/dvd
    Tomáš Milo Ale ja instalujem z w7 na xp
    ivka70 To je jedno ako instalujes, v nudzovom rezime sa neinstaluje ... ten sluzi na nieco ine. Ak das CD do mechaniky a nenabootoje sa ti z neho ... tak bud nemas spravne CD alebo nemas nastavene bootovanie v biose.
    Inak na take cosi ako z Win7 na WinXP, ktoremu uz skoncila podpora ... mas aky dovod?
    http://www.porada.sk/t182731-z-windo...indows-xp.html
    Predpokladam, ze v takom pripade budes musiet najskor naformatovat disk .....
    Tomáš Milo A na tu instalaciu to je tlacitko f6 alebo f2
    ivka70 To sa pytas ci konstatujes?
    Ked ti nabootoje system z CD, napise ti, co stlacit.
    A ako sa dostat do Biosu, aby si zmenil poradie bootovania ...to zavisi od konkretneho pocitaca ci NB.
    Tomáš Milo Lebo cd w7 nemam ja mam momentálne nainstalobani ale sa nezapne pc a origo cd mam iba xp
    Tomáš Milo Skor to nemam nabootovane a neviem ako
    Tomáš Milo A ako ma byt to poradie
    Tomáš Milo ??
    ivka70 Ak sa nevies dostat do biosu a pozriet si poradie bootovania, oslov niekoho, kto sa v tom vyzna lepsie ...
    pripadne si najdi svoj pocitac ci NB na internete askus najst ten postup ... ten moze byt rozny na roznych pocitacoich dokonca aj na roznych verziach bios, ale v principe je to to iste ...
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Mohol by si presne napisat co bol povodny problem, co si uz urobil a co chces dosiahnut?
    A este sa musim opytat, ci si uz niekedy instaloval operacny system do PC a/alebo formatoval HDD?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomáš Milo Neviem proste som prisiel zo skoly a nejde zapnut mam w7 notebook a tam kde sa vybera profil mi to blika a nenacita a nie nerobil som stym
    taiko myslis uzivatelsky profil? Co blika? takze Ti PC nabootuje a ty sa dostanes k vyberu uzivatelskeho profilu?
    1. skusal si nabootovat do "safe mode"
    2. skusal si pri bootovani vybrat "Last good configguration"?
    3. mozes cele bootovanie nahrat na mobil a prilepiit to sem?
    Tomáš Milo nič som neskúšal som amatér nechcem to viac pokaziť
    misoft Pri zapnutí začne bootovať - stláčaj F8, Del, Esc (podľa značky NB) - malo by skočiť do výberu - a tam buď bude Safe Mode, Safe Mode Without network, Safe Mode with network - prípadne ďalšie možnosti.
    Niekedy sa takto dostaneš do BIOSu. Niektoré NB majú "inštalačku" na HDD v skrytej partícii a vstup k tomu je pri bootovaní cez F10, F11, F12 - podľa typu - pozri v návode k NB a ponúkne ti i Repair (Oprava) - toto potom "opraví OS" aby nabehol.
      zbaliť

    Problem po vlozeni cd v nudzovom rezime

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.