Zavrieť

Porady

RZD

ak zamestnanec nastúpil v auguste 2013, za 5 mesiacov platil preddavky na daň. Môžem mu v RZD uplatniť celú nezdaniteľnú čiastku za celý rok, čiže vlastne mu vyšlo vrátiť celú daň, je to dobre?
10 komentárov     zbaliť
kn-alka účtovník sa pýta takúto primitívnu otázku? a RZD malo byť už dávno urobené..... a ÁNO, nezd.časť je VŽDY za celý rok (pokiaľ sa nejedná o dôchodcu, alebo vysoké príjmy)
kn-alka .... a mimochodom, dúfam, že si brala do úvahy celý rok, t.j. čo bolo so zamestnancom v období od jan. do júla?
veronikasad kn-alka, prečo ? Veď RZD je možné urobiť aj vo výplate za mesiac marec ...
sybila3 viem že malo byť do 31.3. ale robím mzdy tak dorábam, lebo som riešila iné závažnejšie veci. samozrejme, niektorí mi doniesli potvrdenie o príjme od iných zamestnávateľov a pol roka boli na úrade práce a konkrétne tento bol konateľ firmy bez príjmu a až od augusta bol zamestnanec firmy. prepáč pýtam sa takú primitívnu otázku, robí sa to raz za rok a doteraz som mávala úplne jednoduché, že pracovali celý rok, tak sa radšej pýtam.dík za radu.
sybila3 ešte sa nikde neviem dočítať výšku vrátenia preplatku, nedoplatok je do 5 eur ale preplatok tiež?
a termín na rzd je 31.3. ale najneskôr v aprílovej mzde. ď
sybila3 zase sa asi blbo opýtam, ale nemám s tým skúsenosť, čiže mám zamestnanca u nás pracoval na dohodu-to nezarátavam do ZP-v polovici mesiaca bol preradený na HPP-neviem, či ten mesiac rátam do ZP, čiže mi vyšlo 4 mesiace + mám potvrdenie z iného zamestnania kde odrobil 4 mesiace, čiže na 8 mesiacov mu patrí ZP? ale teraz som domotaná keď som mu v RZD uplatnila NZČ na celý rok, vyšiel mu preplatok dane 105,29 a môžem mu uplatniť ZP? fakt to potrebujem osvetliť, díky moc
veronikasad Sybila, ZP sa nedá vysvetliť dvomi vetami. Predplať si prístup do DRAKA, tu to máš podrobne vysvetlené aj s príkladmi
http://www.porada.sk/t209503-zamestn...A1+pr%C3%A9mia
sybila3 čiže už čítam dosť dlho, tak zamestnanec, ktorý pracoval v našej firme 3 mesiace(patrí aj dohoda)+ 3 mesiace v inej firme-splňa odrobených 6 mesiacov, príjem 2259,67, čiže splňa aj minimum 2026,20. Takže v RZD mu uplatním NZD na celý rok, výde mu preplatok dane 17,08, a uplatním zamestnaneckú prémiu na 6 mesiacov čiže 21,49, vyžiadam sumu 38,57 od DU a vyúčtujem vo výplate. je to tak dobre? ešte zamestnávateľ poberá na neho z úp refund.mzdy podľa §54 . díky
sybila3 prosím Vás môže to takto byť dík
sybila3 vypísanie prehľadu pri preplatku:
program mi to vyhodil takto:
r.1 139,93 malo by byt 139,93
r.2 -544,72 -139,93
r.4 -404,79 0
r.7 -404,79 0
r.8 -404,79 0
D 64,47 64,47
F 64,47 64,47

vyžiadať ZP na účet a rozdiel r. 2 čiže daň a preplatok 404,79 odpočítavať mesačne až do umorenia? je to tak dobre? dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.