Zavrieť

Porady

Môžem dovoz zo Švajčiarska "samozdaniť" ?

kúpil som tovar (hodnota cca 2000Eur) od Švajčiarskej firmy, tovar mi prišiel priamo z ich fabriky , ktora je v Maďarsku, s dodatkom, že tovar bol vyrobený v EU. Na fakture je uvedeny Švajčiar a jeho udaje a ja ako odberateľ. Avšak pri tovare je poznamka, ze tovar bol vyrobený a priamo poslaný z Maďarska. Bol som na colnici a tam mi povedali, že to ide mimo nich, pretože tovar neopustil hranice EU. A daniari zasa potrebujú ID cislo Madarskeho dodavatela, sk´ktorym ja nemam ziadny vztah, pretože som tovar objednal a aj zaplatil Švajčiarom. SOM FO , platca DPH. Neviete niekto poradiť čo s tým, PROSÍM ...
KloferHladny ... a nie sú švajčiari náhodou registrovaní v HU ako platcovia DPH ? Švajčiarska fabrika v HU predsa nebude podnikať bez registrácie ("na čierno") !
peter1970 tak to netuším, ale na fakture je ID No. CHE-107.559.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    My máme v sebe už roky zafixovanú nejakú provinčnú malosť. Že celý svet je pre nás dokonalým vzorom,iba my sme malí a hlúpi ... povinní sa od celého západného sveta učiť. Aj Švajčiar môže byť dokonalý hlupák a neprehľadne zamotať situáciu, aj keď žije v prosperujúcej krajine. Tak ako mne Talian ...
    Ja by som si zistil IČ DPH toho Maďara, od ktorého som dostal tovar a pod ním tovar samozdanil. Kašli na vzťah ... resp. vzťah máš, veď ti dodal tovar ... a nech sa so Švajčiarom vysporiada ako chce.
    denis_m6 nemalo to byt tak, ze ti prisla faktura od svajciara s HU IC? takto to funguje vo viacerych firmach ktore poznam - firmy z Nemecka, Rakuska atd.. maju svoje prevadzkarne v inej krajine, ale zaroven maju v tej krajine aj IC, pod ktorym posielaju faktury, sice s adresou v rakusku ale s IC z madarska... skus kontaktovat a spytat sa.

    Môžem dovoz zo Švajčiarska "samozdaniť" ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.