Zavrieť

Porady

Akú mám dať námietku ak chce môj sused postaviť na hranici pozemkov plot 25cm hrúbka a 3,5metra výška, ja tam taký múr nechcem.

Sused chcel časť môjho pozemku na garáž, s tým som nesúhlasila, nakoľko nechcem aby môj dom mal ťarchy/ak by ho chceli naše deti potom predať/. Tak si sused vymyslel plot 3,5m vysoký/ príprava na garáž!/. Zatieni my pol pozemku.
ivka70 Zatieni mi ...
Chobot Podľa mňa Karas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Právnik, Firemné poradenstvo ...viac JUDr. Lucia Semančínová
    Ak to sused bude robiť legálne, prebehne stavebné konanie, v ktorom môžete vyjadriť svoje námietky. Ak bude robiť bez stavebného povolenia, môžete ho na stavebnom úrade "udať" a žiadať nápravu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na taky plot potrebuje stavebne povolenie.
    Ucastnikom stavebneho konania si aj ty a nemusis mu to povolit.
    dmc ona mu nic nepovoluje...ona bude davat iba svoje stanovisko ako ucastnik konania. O tom ci stavbu povolia rozhodne stavebny urad.
    command Presne tak stanovisko sa dava typu suhlasim za podmienok alebo nesuhlasim za podmienok. Takze moze napisat ze nesuhlasi za podmienok s výškou 3,5m nakolko jej to zatieni pozemok a tým aj znehodnotí jeho hodnotu, ale samozrejme to musi byt aj niecim podložené a nie že tam na pozemok ani plot netieni a napise to.

    Akú mám dať námietku ak chce môj sused postaviť na hranici pozemkov plot 25cm hrúbka a 3,5metra výška, ja tam taký múr nechcem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.