Zavrieť

Porady

Doklady z ERP ako náklad a KV

Ahojte, ak mám bločky za drobný nákup, napr. za kanc. potreby, alebo z drogérie, ktoré účtujem do N a uplatňujem si DPH, tak viem, že smerujú do oddielu B3 v KV. Ale je potrebné zadávať pri účtovaní partnera? Doteraz to nebolo potrebné a nedávam ani teraz, ale istota je istota. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    pozor na bločky z ERP, ktoré majú náležitosti faktúry. Tie idú do B2.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Prosím ťa a aké sú to napr. bločky? Veď keď tak pozerám napr. na bloček z PHM, tak je na nej všetko, ako na faktúre, t.j. Dodávateľ, dátum, číslo suma s rozpisom na základ a DPH. A viem, že tento bloček ide do B3. Teda čo musia mať naviac bločky, ktoré idú do B2? Poradíš? Ďakujem veľmi pekne.
    AdrianaA musí tam byť aj odberateľ s IČ DPH, cenaza jednotku , množstvo, sadzba dane a pod. Pozri náležitosti faktúry v zákone. Bežné bločky neobsahujú údaj odberateľ. Takže tie do B3.
    mondes Jaj, jasnačka, na odberateľa som zabudla. :-) To bude asi hlavný rozdiel, či ten bloček pôjde do B2, alebo B3, lebo ostatné náležitosti vo väčšine dokladov z ERP sú. Vďaka, pomohla si mi, vyššie dávam bodík. :-)
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    keďže do B3 idú doklady sumárne, jednou sumou, nie je potrebné zadávať každého jedného partnera z každého bločku :-)
    demeter Chcem sa spýtať,ak doklady z ERP,účtujem každý zvlášť do peňažného deníka,tak mi aj v KV program vypíše každý zvlášť môže to tak byť.Ďakujem!!
    tictac7 vo výstupe zo sofu - v tabuľke na Tvoju kontrolu máš preto každý blok zvlášť, aby si si to vedel skontrolovať. Akonáhle dáš exportovať xml, tam Ti to dá sumárne, neboj sa.

    Doklady z ERP ako náklad a KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.