Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus z ČR

Prosím o radu ,som zamestnanec českej firmy trvale bytom na slovensku dnes mi volali z DU Brno ,že nárok na daňové zvýhodnenie na deti mám až vtedy, keď manželka napíše čestné vyhlásenie, že si ho neuplatňovala ona na Slovensku(manželka daň.bonus poberá) .Argumentoval som s tým , že pokiaľ mám všetke prijmi z ČR mám nárok i ja na DB v ČR ,s tým že ho musím zdaniť na Slovensku v r.2014 ako iný príjem v DP B
Pracovníčka DU sa odvoláva na zákon . 586/1992 Sb. § 35c
(9) Vyživuje-li dítě v jedné domácnosti více poplatníků, může daňové zvýhodnění uplatnit ve zdaňovacím období nebo v tomtéž kalendářním měsíci zdaňovacího období jen jeden z nich.
Niektorý moji kolegovia už dostali daňový bonus z ČR vyplatený na účet nemali s tým žiaden problém.
Poraďte mi prosím ako postupovať.
Ďakujem.
Naposledy upravil Rostan : 17.04.14 at 15:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    To čestné prehlásenie treba napísať, ale s tým, že si manželka neuplatňuje daňový bonus v ČR, že si ho uplatňuješ len Ty.
    Rostan Napísal som im to ako ste napísali ,peniaze sú už na účte.
    Veľká vďaka.
    Anik Som rada. Nech sa darí.

    Nárok na daňový bonus z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.