Zavrieť

Porady

Oznámenie na DÚ o zrážkovej dani

Chcela by som sa spýtať, aký je termín na podanie oznámenia o zrážkovej dani na DÚ - po spracovaní každej dohody alebo po skončení mesiaca, alebo stačí ako prehľad - kvartálne?
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Dávaš to do 15 dní po skončení mesiaca, v ktorom bola daň zrazená. Takže ak zamestnávate dohodárov pravidelne, tak každý mesiac do 15. podáš oznámenie o zrážkovej dani.

§ 43
(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane122) súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak. Zrážka dane sa vykonáva zo <?XML:NAMESPACE PREFIX = ST1 /><ST1:CITY w:st="on">sumy</ST1:CITY> úhrady alebo pripísania dlžnej sumy v prospech daňovníka. Za úhradu sa považuje aj nepeňažné plnenie.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je teraz online zuzana

To som nevedela, že to treba na DÚ ešte aj oznamovať.Ako to oznámenie má vyzerať?My sme mali dohodára vo februári a nič som neposlala
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno treba. Tak to šikovne dorobte, aby daňový úrad nevyrubil pokutu.
Ak dohodari vykonavali prace vo februari, ale vyplatili ste im peniaze az v marci v termíne výplat (záleží, ako máte dohody písané), tak by ste povinnosť nahlásenia daňovému úradu mali teda len teraz do 15.4.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Prikladám tlačivko... V kolonke druh príjmu uveďte: § 43 ods. 3 písm. j
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Čo píšete do kolónky Kalendárny mesiac v ktorom bola zrazená daň?
Chápem to dobre takto?:
Dohoda o vykonaní práce za január 2006.
Vyplatená 8.2.2006.
Kal. mesiac v kt. bola zrazená daň: 022006
Dátum 15.2.2006
??? A načo sú tam 2 dátumy? aj pod vypracoval, aj pod vyhlásením?
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

zuzana
To som nevedela, že to treba na DÚ ešte aj oznamovať.Ako to oznámenie má vyzerať?My sme mali dohodára vo februári a nič som neposlala
Tlačivo je na stránke Daňového riaditeľstva : http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ata/ozn_43.doc

a pripájam ho aj v prílohe.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Bavi
Čo píšete do kolónky Kalendárny mesiac v ktorom bola zrazená daň?
Chápem to dobre takto?:
Dohoda o vykonaní práce za január 2006.
Vyplatená 8.2.2006.
Kal. mesiac v kt. bola zrazená daň: 022006
Dátum 15.2.2006
??? A načo sú tam 2 dátumy? aj pod vypracoval, aj pod vyhlásením?
Daň zrazím vlastne až keď príjem vyplatím, takže súhlasím, že mesiac, v ktorom bola daň zrazená sa uvedie 2/2006. Dátumy sú dva - jeden napíšeš napr. že si to vypracovala 10.3. a ten pod vyhlásením - šéf ho môže podpísať až 12.3. Môžu byť však aj zhodné.
0 0
andy22 andy22

andy22 je offline (nepripojený) andy22

Stačí teda v tabulke do riadku 01 zrátať sumár napr. 3 dohodárov alebo musí byť každý jednotlivo?
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Takže dátum - vypracoval za januárovú dohodu má byť až marcový???
Nepáči sa mi to tlačivo
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Bavi, ani mne sa to tlačivo nepáči, viac sa mi páči, čo vypracovala Marína a prilepila sem na poradu. Je oveľa krajšie a prehľadné... Ale toto bolo uverejnené na drsr, takže by bolo asi vhodné držať sa ho, keď existuje.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Len mi ešte, prosím Ťa, potvrď, či za januárovú dohodu treba odovzdať Oznámenie s dátumom 15.3.2006??? Ďakujem
0 0
marmal marmal

marmal je offline (nepripojený) marmal

Ja mam info z danoveho, ze vzdy do 15. nasledujuceho mesiaca, t.j. dohoda z januara do 15.2.2006.

Marta

0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

A zrazenú daň musím zaslať na DÚ, aj keď mám iného zamestanca, ktorý si uplatňuje d. bonus a nemá preddavky ?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Bavi
Len mi ešte, prosím Ťa, potvrď, či za januárovú dohodu treba odovzdať Oznámenie s dátumom 15.3.2006??? Ďakujem
To závisí od toho, ako máte napísanú tú dohodu o vykonaní práce. Ak máte, že bola uzatvorená v januári a práce má vykonať do konca januára, ale odmenu má splatnú v najbližšom výplatnom termíne zamestnávateľa - t.j. vo februári, tak tento dohodár bude uvedený na oznámení, ktoré budeš predkladať v marci do 15.3. Ak by ste však mali dohodnuté, že odmena je splatná po ukončení a odovzdaní prác, tak by ste mu ju teda mali vyplatiť odovzdaním práce - t.j. v januári a potom by išiel do oznámenia, ktoré dávate do 15.2.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

z uzasom som zistila....ze to treba nahlasovat.....
od kedy plati tento zakon? oblieva ma studeny pot mzdarka mi nic nepovedala a mne to zrejme uslo.platili sme to na jeden ucet spolu aj mes.zalohy z miezd aj zrazkovu dan.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri aj:
http://www.porada.sk/t16282-p9-dao-vyberana-zrakou.html
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bea Š.
A zrazenú daň musím zaslať na DÚ, aj keď mám iného zamestanca, ktorý si uplatňuje d. bonus a nemá preddavky ?
Ak si uplatňuej DB nemôžeš použiť zrážkovú daň, musíš použiť preddavkovú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
z uzasom som zistila....ze to treba nahlasovat.....
od kedy plati tento zakon? oblieva ma studeny pot mzdarka mi nic nepovedala a mne to zrejme uslo.platili sme to na jeden ucet spolu aj mes.zalohy z miezd aj zrazkovu dan.
Platí to od 1.1.06.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Majka
z uzasom som zistila....ze to treba nahlasovat.....
od kedy plati tento zakon? oblieva ma studeny pot mzdarka mi nic nepovedala a mne to zrejme uslo.platili sme to na jeden ucet spolu aj mes.zalohy z miezd aj zrazkovu dan.
stalo sa nám to isté ,ja som to vedela ale v tom chaose pred koncom roka som na to zabudla daň sa odviedla v správenej výške ale s chybným VS a nepodala som hlásenie. Na DÚ povedali,že hlásenie mám čo najskorej zaslať a treba napísať žiadosť aby zrážkovú daň správne opravili uviesť správny VS
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Alllena
stalo sa nám to isté ,ja som to vedela ale v tom chaose pred koncom roka som na to zabudla daň sa odviedla v správenej výške ale s chybným VS a nepodala som hlásenie. Na DÚ povedali,že hlásenie mám čo najskorej zaslať a treba napísať žiadosť aby zrážkovú daň správne opravili uviesť správny VS
vcera som volala nasej mzdarke a ona bola rozculena ze DU dlho nezverejnil tlaciva az 22.2 vtisol do pokynu a nik z bab na DU II, DU V. nevedel ak osa to ma presne robit,bola za spravcom a aj ta tapala ze este nevedia ako to budu uctovat.Tak sa dohodli an DU ze to staci urobit teraz za Q. ked aj prehlady a potom to budeme robit mesacne....a vysvetlili jej to tak ze jed je dohoda v januari,vyplatena vo februari tlacivo treba podat do 15.marca.
hm.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať