Zavrieť

Porady

predaj podniku s.r.o.

Milý poraďáci
Chcem sa poisťiť s Vašou odpoveďou ohľadne predaja s.r.o.
211- 6303,60 €
221 - /-6,94 € 588/211,221
421 - 331,94 €
411- 6638,78
429- strata 674,23

371/688 predaj 1000 €
Spoločnosť je už prepísaná aj v OR , DPPO podávam riadne na konci roka za tie 3 mesiace.?????
Prosím doplňte mi ostatné účty ako by to malo vyzerať v konečnom stave.
Veľmi pekne ďakujem.
hena22 Ty si bývalý spoločník s.r.o.?
batorek ano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    V predávanej s.r.o. nemáš dôvod pri prevode obchodného podielu nič účtovať. Keby si veľmi chcel (vlastne skôr už iba nový majiteľ) môžeš účtovať na analytickom účte 411 zmenu v osobe spoločníka. Zmena majiteľa pre s.r.o. neznamená, že by mala podávať daňové priznanie. Účtovníctvo pokračuje plynulo ďalej, nič sa nedeje. DPPO sa bude podávať v riadnom termíne za celé účtovné obdobie.
    Čo sa týka Tvojej dane z príjmu, záleží aj na tom, kedy a za koľko si ten obchodný podiel nadobudol. Pokiaľ Ti vznikne daňová povinnosť, tiež to bude aktuálne až pri DPFO za rok 2014
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    batorek Vlastne v tomto roku tam ešte nebol pohyb do 31.03.14 bol starí majiteľ a od 1.4.2014 je už nový. takže nová účtovníčka si nahrá poč.stavy 1.1.2014???? Zmluva o prevode bola spísaná v marci 2014 .alebo ešte ja naúčtujem tú sumu z predaja. Ďakujem batorek
    hena22 Suma za predaj podielu sa v s.r.o. nemá prečo účtovať. Je to príjem pôvodného spoločníka (Tvoj), nie s.r.o. A tento príjem si vysporiadaš v svojom daňovom priznaní za tento rok. Hádam si tie peniaze nevložil do firmy?
    batorek nie nevložil. Dobre že som písala na poradu, lebo čo som napísala to mi poradila jedna účtovníčka, že takto to mám urobiť. Ďakujem ešte raz za usmernenie.
      zbaliť

    predaj podniku s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.