Zavrieť

Porady

Predaj podniku

Vie mi niekto poradit uctovne a danove aspekty /popr. odvolavku na nejaku publikaciu/ na predaj podniku - medzi szco/szco, popr. szco/s.r.o., s.r.o./s.r.o. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Nie je toto zaujimava tema pre tych, ktori teraz vytvaraju s.r.o. zo SZCO ? Alebo to SZCO riesite tak, ze date len ukoncenie zivnosti a DP a s.r.o. ide od nuly ?
    Co urobite potom napr. so zakupenym softwarom a inymi vecami ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Je iný pohľad na vec z pozície predávajúceho a iný z pohľadu kupujúceho. A ešte k tomu predávajúci má JÚ a kupujúci PÚ. Ale ak budem dačo vedieť, tak ti napíšem.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Zaoberala som sa tým pri rozpustení združenia FO aj mám oficiálne stanovisko od Poradcu-Makroconsult Žilina.Ak ide o FO, ukončí živnosť, urobí daňové priznanie a vysporiada sa s Daňovým úradom. Čo si nahonobil - majetok si necháva, nedochádza k zmene vlastníckeho práva. U nás išlo najmä o tovar, ktorí si vlastníci mali rozdeliť určitým podielom. Ak ide napr. o softwér, môže sa dať ako vklad do s.r.o

    andy.z je offline (nepripojený) andy.z

    andy.z
    hej to je sice pekne,ale my sme predali sro v novembri a mne povedali aby som dorobila PU to sa este da, ale zaroven sme kupili novu sro a tam som jasna ako mam postupovat,zalozena bola v juli tohto roku,ale ja nemam nic v rukach,len prepis vorky a spolocensku zmluvu
    otazka znie,novu firmu len tak zacnem?bez vstupnych ID?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.