Zavrieť

Porady

Oznam pn do prace

Ahojte,som na pn,tehotna,potrebovalaby som poradit ako sformulovat papierdo roboty ze budem pn az do zaciatku materskej kvoli zdr.dovodom...mam to sformulovat ako oznam,ci ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O práceneschopnosti rozhoduje ošetrujúci lekár. Zamestnávatelovi musí stačiť, keď mu každý mesiac pošleš doklad o trvaní DPN, tzv. "prechodku". Nástup na MD treba oznámiť písomne - mesiac vopred.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    A načo chceš formulovať nejaký oznam? Odovzdávaš predsa tlačivo o DPN .. a na konci každého mesiaca tlačivo o trvaní DPN .
    A to ešte nevieš na 100%, či budeš DPN do nástupu na materskú !

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty nemas ziadnu taku povinnost oznamovat ako dlho bude trvat tvoja PN.
    O tom, ci budes PN az do materskej, rozhoduje lekar a ani ten nemoze na 100% dnes potvrdit, ze aj o 5 mesiacov budes potrebovat byt PN.

    Ty dorucis zamestnavatelovi PN a na konci kazdeho mesiace prechodku do dalsieho mesiaca.
    Ak si mu neoznamila, tak pisomne oznamenie o tehotenstve s kopiou materskej knizky a mesiac pred nastupom na matersku ziadost/informaciu o uvolnenie na MD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si tehotná, a ešte si tehotenstvo neoznámila zamestnáv., tak to urob čím skôr. A to, že si DPN nijako zvlášť neoznamuješ, stačí doručiť zamestnáv. doklad o jeho trvaní.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    player85 Ja som pn o konca decembra :-) nastup na matersku mam koncom maja 2014 termin mam v juni :-) tak preto sa pytam cize nemusim nic posielat asi,vsak? A ten nastup na md mam uz teraz poslat ci ako?
    veronikasad Nepíšeš presný dátum nástupu na MD - treba oznámiť zamestnávatelovi písomne mesiac vopred ...
    player85 Na zaciatku ako som otehotnela som tu takyoznam dala ze somtehotna a predpokladany nastup na md tammal tiez aj knizku dostal prefotenu,takze treba este cosi?
    veronikasad Ak už vieš presný nástup. s aprílovou prechodkou to oznám zamestnávatelovi. Predpokladám, že žiadosť o materské ešte mať nebudeš, tak to oznám listom.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.