Zavrieť

Porady

registrácia na DPH

Potrebujem pomoc,! s.r.o. je registrovaná na DPH od 17.03.2014, majú predajňu kde používajú ERP. Problém je v tom že zmenu v ERP dali spraviť len od 1.4.2014. Do konca marca predávali všetko bez DPH. Neviem ako mám podať za to obdobie mesačné DPH. Výdavky mali tiež. Som z toho zúfalá, neviem ako postupovať správne. Majiteľka mi povedala že nemala čas na to aby vybavila zmeny v ERP od dátumu registrácie. Prosím poradte, čo mám robiť...podať za mes. marec nulové DP DPH? Alebo zahrnúť len výdaj? v tom prípade budú mať nadmerný odpočet? Ja už neviem, ale podľa mňa keď dostaneme kontrolu z Dú pokutu dostanú aj tak....Prosím o radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...že pozdravujem majiteľku - že nemala čas
    Zo všetkých denných závierok od 17.3. si urobíš rozpis a budeš brať, že to, čo sa predalo, je aj s DPH, teda sumu rozdelíš na základ dane a DPH a dostaneš DPH na výstupe. Dúfam, že aspoň pri faktúrach mala čas....
    dianka.sz Ďakujem....takže keď napr. mala príjem z ERP 20.00€ tak tú sumu rozdelím na základ a DPH a tým pádom budú sedieť aj denné obraty, áno faktúry majú správne....ale neviem ako to celé vysvetlím keď dostaneme kontrolu..:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.