Zavrieť

Porady

Počiatočné stavy v JU

Môj muž zrušil živnosť k 31.12.2012. Účtovníctvo mu vtedy robila jedna účtovníčka. Teraz v apríli ju otvoril znova a účtovníctvo mu budem viesť ja.Chcem sa opýtať, pri založení firmy do programu musím zaúčtovať aj nejaké počiatočné stavy z roku 2012? Alebo začína od "nuly"? S vedením JU nemám veľa skúseností, robila som len malým živnostníkom daň. priznania. Dakujem
veronikasad Za rok 2012 viedol účtovníctvo, alebo mal paušálne výdavky ? Zostali mu neuhradené pohľadávky a záväzky, upravoval základ dane za rok 2012 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    K 31.12.2012 mu mala účtovníčka upraviť ZD o neuhradené pohľadávky a záväzky a ak mal nejaké zásoby, tak ich hodnotu mu mala pripočítať k ZD. A ty začínaš ako píšeš od nuly. Ale pozor, ak mu v DP za rok 2012 vznikla k 1.7.2013 povinnosť platiť odvody do SP, tak ich začína platiť teraz, už hneď od začiatku živnosti do konca júna (poslednýkrát do 8 júla 2014 za jún) Nemá ročnú odvodovú úľavu na platení odvodov do SP.

    Počiatočné stavy v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.