Zavrieť

Porady

počiatočné stavy - prečo nie sú?

ahojte,
práve kontrolujem obraty na účtoch roku 2006. s hrôzou som však zistila, že po údajovej a účtovnej uzávierke roku 2005 mi program nenatiahol počiatočné stavy. banka výpisy sedia, do útovných položiek - výpisov mi to natiahlo, ale na účty nie. a na žiadnych účtoch nemám nič. neviete mi prezradiť prečo a čo mám urobiť???
urobilo mi to len u jednej firmy, u ostatných je všetko v poriadku.
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    no, už som na to došla... ale neviem túto tému už vymazať... jediné, čo mi ostáva, nahrám to ručne.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Musíš urobiť najskôr urobiť účtovnú uzávierku a tak údajovú, aby ti natiahlo počiatočné stavy. Ináč ručne sa to dá tiež.

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    presne, to som urobila... robim v pohode 4 firmy uz niekolko rokov a tri som urobila dobre, ale na jednej opacny postup :-)
    dakujem vsak za odpoved :-)

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ahojte Poraďáci-Pohoďáci.

    Ja mám za sebou prvý rok práce s Pohodou. A stalo sa to z čoho som mal obavu. Na túto tému sme už diskutovali, ale asi sme sa nerozumeli.

    Popíšem problém.

    Z roka 2006 ako aj predchádzajúcich rokov ostali otvorené záväzky aj pohľadávky. Po uzávierke roka 2006 na týchto položkách je zaúčtovanie Bez.

    To je veľký problém nakoľko po zlikvidovaní takejto položky Pohoda dosadí zaúčtovanie v banke alebo pokladni Neviem.

    Tohoto som sa bál nakoľko pohodlie pri likvidácii je FUČ.

    Keď som začínal v roku 2006 na otvorené faktúry som dával súvsťažnosti 311001/311000, respektíve 321000/321001.

    Pričom analytika záväzkov a pohľadávok je u mňa a mojich klientov bohatšia ako len 001, minimálne pre každú cudziu menu mám inú analytiku a potom sú záväzky 325, 342,341,336 a to všetko je preč.

    Finta so súvsťažnosťami tak ako som ich naznačil je dobrá, ale predsa len to robí trochu neporiadok v súvahe, ale NEPOKAZÍ SÚVAHOVÝ HV.

    Ako obísť tento nedostatok Pohody, kto má lepší nápad ako som vymyslel ja.
    apo
    Naposledy upravil apo : 15.04.07 at 22:36

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    apo Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci-Pohoďáci.

    Ja mám za sebou prvý rok práce s Pohodou. A stalo sa to z čoho som mal obavu. Na túto tému sme už diskutovali, ale asi sme sa nerozumeli.

    Popíšem problém.

    Z roka 2006 ako aj predchádzajúcich rokov ostali otvorené záväzky aj pohľadávky. Po uzávierke roka 2006 na týchto položkách je zaúčtovanie Bez.

    To je veľký problém nakoľko po zlikvidovaní takejto položky Pohoda dosadí zaúčtovanie v banke alebo pokladni Neviem.

    Tohoto som sa bál nakoľko pohodlie pri likvidácii je FUČ.

    Keď som začínal v roku 2006 na otvorené faktúry som dával súvsťažnosti 311001/311000, respektíve 321000/321001.

    Pričom analytika záväzkov a pohľadávok je u mňa a mojich klientov bohatšia ako len 001, minimálne pre každú cudziu menu mám inú analytiku a potom sú záväzky 325, 342,341,336 a to všetko je preč.

    Finta so súvsťažnosťami tak ako som ich naznačil je dobrá, ale predsa len to robí trochu neporiadok v súvahe, ale NEPOKAZÍ SÚVAHOVÝ HV.

    Ako obísť tento nedostatok Pohody, kto má lepší nápad ako som vymyslel ja.
    apo
    Neviem, či sa to dá odstrániť, možno ti poradia na hotline. Ale je to normálne, že ti tam nahodí Bez, lebo v novom roku nemôžeš mať predkontačku, aby ti to nedajbože nenaúčtovalo ešte raz.
    Pri likvidácii cez banku, prípadne pokladňu si predkontáciu Neviem, musíš prepísať tou predkontáciou, ktorú potrebuješ. Verím, že chceš mať svoje účto prehľadné, ale nevidím dôvod deliť analytiku dodávateľov, prípadne odberateľov tak podrobne. Stačí tuzemsko a zahraničie. Nekomplikuj si to zbytočne.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Dada Pozri príspevok
    Neviem, či sa to dá odstrániť, možno ti poradia na hotline. Ale je to normálne, že ti tam nahodí Bez, lebo v novom roku nemôžeš mať predkontačku, aby ti to nedajbože nenaúčtovalo ešte raz.
    Pri likvidácii cez banku, prípadne pokladňu si predkontáciu Neviem, musíš prepísať tou predkontáciou, ktorú potrebuješ. Verím, že chceš mať svoje účto prehľadné, ale nevidím dôvod deliť analytiku dodávateľov, prípadne odberateľov tak podrobne. Stačí tuzemsko a zahraničie. Nekomplikuj si to zbytočne.
    Akurát som ukončil debatu na hotline. Výseldok je taký, že nevidia veľký dôvod na zmenu ale pripustili že v PS salda sú analytiky a že odtiaľ by to programátor mohol vybrať a dať správnu súvsťažnosť pri likvidácii.

    Takže uvidíme, veľmi by ma potrešili ak by to dorobili do Pohody.

    Ja som v analytikách nie perfekcionalista. Analytiky robím iba podľa meny v akej je záväzok alebo pohľadávka, 001 Sk, 002 Eur, 003 Czk, 004 USD ak sa vyskytne. Táto analytika je nutná lebo inak sa nedá zobraziť stav účtu v cudzej mene.

    Pozdravujem.

    apo

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    apo Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci-Pohoďáci.

    Ja mám za sebou prvý rok práce s Pohodou. A stalo sa to z čoho som mal obavu. Na túto tému sme už diskutovali, ale asi sme sa nerozumeli.

    Popíšem problém.

    Z roka 2006 ako aj predchádzajúcich rokov ostali otvorené záväzky aj pohľadávky. Po uzávierke roka 2006 na týchto položkách je zaúčtovanie Bez.

    To je veľký problém nakoľko po zlikvidovaní takejto položky Pohoda dosadí zaúčtovanie v banke alebo pokladni Neviem.

    Tohoto som sa bál nakoľko pohodlie pri likvidácii je FUČ.

    Keď som začínal v roku 2006 na otvorené faktúry som dával súvsťažnosti 311001/311000, respektíve 321000/321001.

    Pričom analytika záväzkov a pohľadávok je u mňa a mojich klientov bohatšia ako len 001, minimálne pre každú cudziu menu mám inú analytiku a potom sú záväzky 325, 342,341,336 a to všetko je preč.

    Finta so súvsťažnosťami tak ako som ich naznačil je dobrá, ale predsa len to robí trochu neporiadok v súvahe, ale NEPOKAZÍ SÚVAHOVÝ HV.

    Ako obísť tento nedostatok Pohody, kto má lepší nápad ako som vymyslel ja.
    apo
    V prevzatých pohľadávkach ani záväzkoch na predkontáciách nič nemením, nechávam BEZ.
    Pri úhradách dosadím tú, ktorá by sa mala správne dosadiť (ako to robí v bežnom roku pri "čerstvých PaZ", čiže kt. neprešli z iného obdobia)
    Tie predkontácie máš už navolené, tak len z nich dám vybrať.
    Je pravda, že to treba kontrolovať, niekedy to unikne pozornosti a potom nesedí stav PaZ zo zostáv s účtom 311,315,321 a pod.
    Takže mám už vo zvyku kontrolovať na konci mesiaca, keď robím obratové predvahy, či mám niečo zaúčtované s predkontáciou NEVIEM a toto hneď dám do poriadku.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Dobrá správa pre Poraďákov, Pohoďákov.

    V apríli som v tejto téme upozornil na problém ohľadom straty predkontácií na neuhradených záväzkoch a pohľadávkach po údajovej závierke.

    Tešme sa pohoda vo verzii 8602u má tento problém už vyriešený. Konzultoval som to s Bratislavou, je to zatiaľ na 50%.

    Po údajovej závierke zatiaľ sa novinka ešte neprejaví, ale máme možnosť vojsť do predkontácií a tam si pripraviť predkontácie pre záväzky a pohľadávky, ktorými potom nahradíme prekontácie Bez, ktoré máme ešte státe v záv/pohľ nezlikvidované.

    Príprava prekontácíí.
    V ponuke na vytvorenie predkontácie zadáme na MD číslo účtu pre záväzky,DAL číslo účtu pre pohľadávky doplníme požadovaný text, zvolíme agendu a zaškrtneme "Vlastná predkontácia BEZ"

    Pohoda vytvorí skratku BEZxxxxxx kde xxxxxx je označenie analytického účtu.

    Pri likvidácii zaväzku/pohľadávky sa potom zaúčtuje správna súvsťažnosť tak ako keď likvidujeme zav/poh ktoré sme zaúčtovali ako predpis počas roka.

    Príspevok som napísal z toho dôvodu, že v Nápovede som nenašiel postup ako to zrealizovať.

    Pozdravujem Poraďákov užívateľov Pohody.

    apo

    počiatočné stavy - prečo nie sú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.