Zavrieť

Porady

Čo mám spraviť pre svoje zdravotné ošetrenie .

Moja Slovenská firma ma zamestnáva v Nórsku , teraz v apríli nás firma previedla z Slovenského sociálneho systému do Nórskeho , problém je ten že doma na SK nás odhlásili v zdravotnej poisťovni v Nórsku prihlásili do zdravotnej poisťovni , ale vybavenie zdravotných preukazov pre zamestnancov trvá firme 6 až 9 mesiacov , čo mám robiť počas tejto doby , keď pravidelne si chodím k doktorovi pre lieky , čo ak sa mi niečo stane , fakticky som nepoistený nikde , to je realita Slovenských firiem v zahraničí .Boli prípady v minulosti že zamestnanec si hradil celé operácie , vitajte v Európskej únii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tlacit na firmu, aby vam zdravotne preukazy alebo aspon potvrdenie o zdravotnom poisteni v Norsku vydala okamzite.

    Lebo inak nie ste poisteny a teda by ste sa mali poistit na SK ako dobrovolne poistena osoba. co ale nemozete, pokial mate ZP v Norsku, lebo v EU mozete mat iba jedno ZP .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nechce sa mi veriť, že vystavenie zdravotného preukazu či EPZP trvá 6 mesiacov. V Nórsku! U nás ich poisťovňa vyhotoví a zašle do týždňa. Tam bude niečo iné nekalé.

    Čo mám spraviť pre svoje zdravotné ošetrenie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.