Zavrieť

Porady

Opravný kontrolný výkaz: AKO? Čo?

Potrebujem podať opravný kontrolný výkaz (ešte do termínu 25.). Potrebujem ale opraviť iba IČ DPH v 4 faktúrach. Ako na to?
Pracujem v MRP a tam nemam možnosť exportu iba dodatočného, je tam opravné a riadne, urobí mi to iba kompletné údaje. Mám podať iba tie 4 údaje alebo podať znvou celý KV? Ale zase keď som nahodila celý KV odznovu a dala dodatočné v edane, tak to chcelo kód zmeny ku každej položke (čo nie je možné u nás spraviť, keďže iba VF mám vyše 1000...)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Podaný opravný kontrolný výkaz nahrádza riadny kontrolný výkaz, t.j. uvedie v ňom znova všetky údaje z transakcií vrátane nových opravených alebo doplnených, pričom na pôvodne podaný kontrolný výkaz sa neprihliada. V prípade, že platiteľ podá opravný kontrolný výkaz, nemusí automaticky podávať aj opravné daňové priznanie.

    ref: https://www.financnasprava.sk/sk/pod...h#kedy_opravny
    fortunka toto som si našla,ale keď dám "opravný" v edane tak to chce odo mňa kódy zmien ku cca 1000 riadkov Idem este skusat

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Nerobila som ešte opravný KV, ale skúsila som cez e-dane načítať uložené dáta, zaškrtla som opravný, a po kontrole mi nevypísalo, nič v zmysle že chce kód zmeny.
    Prečítala som si tvoju otázku ešte raz, a pochopila som, kde robíš chybu. Ty potrebuješ opravný KV, nie dodatočný. Takže musíš vytvoriť v MRP úplne nový KV, znovu načítať dáta, atď.. Postupuješ ako pri novom KV, len s rozdielom, že po načítaní xml do e-daní alebo drsr.sk zaškrtneš opravný KV.. Dodatočný (v MRP) sa ťa netýka, keď je to do termínu 25. V opravnom nevypisuješ kódy zmeny, keďže je to akoby nový KV..
    fortunka Dakujem, presne tak to bolo... som sa doplietla riadne )) Uz som to skusala xy krat a nakoniec sa mi to podarilo poslat ako "RIADNE" lebo som pri tolkej kontrole udajov uplne zabudla na hlavicku... tak teraz idem riesit co s 2. riadnym KV :P

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    Oprava:

    Opravný výkaz nahrádza riadny kontrolný výkaz, tzn. že v ňom znova uvedieš všetky údaje, doklady súvisiace s daným daňovým obdobím, ale v hlavičke výkazu budeš mať označené, že sa jedná o opravný výkaz.
    Naposledy upravil Ludmiiilka : 24.04.14 at 07:37
    Tweety tu neide o Dodatočný KV
    Ludmiiilka prepáč zle som si prečítala otázku. Ďakujem za upozornenie

    Opravný kontrolný výkaz: AKO? Čo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.