Zavrieť

Porady

Preddavky na daň zamestnanca

Ahojte, vedeli by ste mi napísať či to budem mať takto správne? príklad je modelový, v rámci mojej bakalárskej práce... Chcem vypočítať mesačný preddavok na daň, ktorý zamestnávateľ odvedie za zamestnanca: ZD upravený o NČZD na daňovníka = 436,48 € ... z toho som vypočítala 19% daň = 82,93 €... zamestnanec si uplatňuje mesačne DB na 2 deti... a tu neviem, či preddavok, ktorý odvedie zamestnávateľ je tých 82,93 alebo ho poníži o DB, teda o 42,82 a úradu odvedie 82,93-42,82 = 40,11 €.... ??? ďakujem za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gven75 ale v RZD by som ako úhrn preddavkov za rok 2013 uviedla úhrn tej neponíženej časti, teda 82,93 nie?
    Orsz Teraz záleží o čo sa Vám v tej bakalárskej práci jedná či o výpočet mzdy, alebo ročné zúčtovanie. Ale odpoveď na otázku koľko zamestnávateľ odvedie za zamestnanca je vypočítaný preddavok mínus daňový bonus = odvod za zamestnanca.
    gven75 robím príklad, v ktorom vypočítam preddavok na daň aj čistú mzdu... potom počítam aj ročnú daňovú povinnosť za r. 2013... nie je tu možné pridať súbor? kde by som mohla dať celý výpočet, aby ste možno videli ako to myslím? len pre kontrolu, vypočítané to mám..
    Orsz čo sa týka výpočtu preddavku na daň, tak to je najprv tá suma neznížená resp neupravená o iné preplatky, resp. nedoplatky dane napr. s dôvodu uplatňovania DB alebo z vykonaného RZD. Vypočítané preddavky sa upravujú o daňový bonus a výsledok RZD (ak sa robí v tom mesiaci kedy bolo RZD vykonané - lebo to sa robí len raz do roka). Výsledkom je daň, ktorú zamestnávateľ odvedie na DU. Môžete to skúsiť sem nejak dať ako súbor - ja tu nedávam žiadne prílohy takže nemám s tým nejakú skúsenosť. Len potom je dobré zadefinovať - presne aké otázky chcete zodpovedať aj v tej práci - v zadávaní ste uviedla otázku, ktorú sumu zamestnávateľ odvedie za zamestnanca .
      zbaliť

    Preddavky na daň zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.