Zavrieť

Porady

Ako správne napísať funkciu v exceli?

Dobrý deň, prosím Vás súrne o radu. Mám vyše 12000 riadkov s adresami v tvare napr. ,,Jarná 24, 08258 Spišská Belá,,. Na inom hárku zoznam obcí a miest a k nim prislúchajúce skratky pod ktorý urad patria - okolo cca 600. Je možné zadať funkciu, aby vytvorila nový stlpec ku kazdej adrese s prisluchajucou skratkou. Dá sa to cez vlookup? Ďakujem velmi pekne
Naposledy upravil Oliviera : 25.04.14 at 19:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je, staci tu adresu rozdelit do stlpcov s oddelovacom ciarok a nasledne mozes pouzit VLOOKUP


    Tak adresu najskor upravit vzorcami

    '=IFERROR(FIND(", ";A2);-2) - najde poziciu ciarky pred medzerou, ktora je v kazdej adrese s ulicou, pre adresy bez ulice da -2

    '=MID(A2;B2+8;30) - pripocita k tej pozicii 8 pozicii a od tej pozicie vyberie mesto (8 = ciarka+medzera+5 cisel PSC + medzera)

    a potom uz klasicky VLOOKUP / vid ukazka
    Naposledy upravil ivka70 : 25.04.14 at 20:05 Dôvod: pridanie riesenia
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliviera Mate na mysli cez Nástroje pre údaje - Text na stlpce? Lebo takto mi to nepojde.
    ivka70 tak hod ukazku toho tvojho suboru s adresami aj ukazku zoznamu obci ....
    Oliviera do druheho harku som skopirovala niekolko adries
    ivka70 pridane
    Oliviera uzas, idem si to prestudovat, dakujem krasne. Mat take vedomosti Este ak sa mozem spytat tie čisla v B stlpci su iba zo vzorca?
    ivka70 Ano, ten vzorec je prisposobeny tak, aby tam dal hodnotu pre kazdy typ adresy, predpoklada to, ze kazde mesto ci dedina maju pred sebou PSC ...
    a tym ifferror je osetrene prave to, ked tam nie je ulica a ciarka
    Oliviera super, veľmi mi to pomohlo, este raz dakujem
      zbaliť

    Ako správne napísať funkciu v exceli?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.