Zavrieť

Porady

Ako správne napísať výpoveď

Pracovná zmluva bola vystavená 19. 9. 2013, s nástupom 23.9.2013, dohodnutá skúšobná doba 3 mesiace,
výpovedná lehota §62 Z.z. č.311/2001.
Som zamestnanec chcem podať výpoveď so zajtrajším dátumom.
Ako správne postupovať.
Ďakujem
Som ešte v skúšobnej dobe?
Prosím ako mám postupovať
Naposledy upravil BUTTON. : 22.12.13 at 13:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypoved sa neda dat so zajtrajsim datumom, kedze zajtra uz mas po skusobnej dobe (SD trvala od 23.0. do 22.12., cize skonci dnes polnocou).
    vzor vypovede mas napr. tu:
    http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...estnanca/40576
    Pricom ak das vypoved zajtra, tak vypovedna doba zacne plynut 1.1.2014 a v tvojom pripade je 1 mesacna, teda PP skonci 31.1.2014.

    K zajtrajsiemu dnu sa mozes nanajvys dohodnut so zamestnavatelom na ukonceni PP dohodou.
    Vzor ziadosti napr. tu:
    http://www.profesia.sk/cms/kariera-v...-dohodou/40577
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. dobre a ked som majitelke dnes oznamila smskou ze chcem ukoncit PP, a stretneme sa az zajtra..mozem jej dat vypoved s dnesnym datumom, ktory je este v SD
    ivka70 Pri ukonceni PP je dolezity datum dorucenia vypovede alebo ukoncenia PP v SD, SMS nestaci. Kedze prac. zmluva bola uzavreta pisomne, je nutne pisomne dorucenie ukoncenia PP v SD, to by si musela dorucit este dnes (tak, aby ti podpisala prevzatie). Ak s tym majitel bude suhlasit a podpise to so spatnym datumom, vtedy je to OK, ale to je to iste ako suhlas s ukoncenim PP dohodou.
    jelalim Pokusit sa o to mozes.
    BUTTON. do
      zbaliť

    Ako správne napísať výpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.