Zavrieť

Porady

Ako správne napísať referencie?

Pre môjho zamestnanca mám napísať referencie, vedel by mi niekto poradiť ako správne majú vyzerať? Niečo som už napísala, ale ešte by som bola rada videla nejaký vzor! ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kaskader222 Pozri príspevok
    Pre môjho zamestnanca mám napísať referencie, vedel by mi niekto poradiť ako správne majú vyzerať? Niečo som už napísala, ale ešte by som bola rada videla nejaký vzor! ďakujem pekne
    Na to vzor asi neexistuje, lebo každý zamestnanec je iný. Treba mať trochu fantázie a popísať ho po pracovnej stránke, aké má vlastnosti, ako je na tom po odbornej stránke, jazykové znalosti, ovládanie PC, a pod.

    Je to veľmi obšírne, zásadou je držať sa pracovných vecí a faktov, nepopisovať súkromie (napr. rodinný stav). Inak podľa ZP je to pracovný posudok.
    Naposledy upravil Chobot : 23.10.07 at 07:03

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    viete mi niekto povedat, ci sa tieto referencie/ pracovny posudok pisu pre zamestnanca na poziadanie.. zamestnanec je stale v pracovnom pomere a poziadal ma o vypracovanie referencie.. len v ZP som citala, ze najskor 2 mesiace pred ukoncenim pracovneho pomeru sa takato sprava dava..
    Naposledy upravil cepeva : 24.04.08 at 05:28

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cepeva Pozri príspevok
    viete mi niekto povedat, ci sa tieto referencie/ pracovny posudok pisu pre zamestnanca na poziadanie.. zamestnanec je stale v pracovnom pomere a poziadal ma o vypracovanie referencie.. len v ZP som citala, ze najskor 2 mesiace pred ukoncenim pracovneho pomeru sa takato sprava dava..
    Presne tak, dáva sa len na vyžiadanie a to len vtedy, ak končí PP a najskôr 2 mesiace pre skončením. Ak požiada kedykoľvek inokedy, firma nie je povinná mu pracovný posudok vystaviť. Ale ak chcete, tak môžete, nič vám v tom nebráni.

    Ako správne napísať referencie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.