Zavrieť

Porady

Premlcacia doba dlznej sumy

Zdravim poradaci, mal by som jednu otazocku ohladom problemu jedneho znameho. V roku 2005 vraj neuhradil 3 mesiace ubytovania na internate a teraz od neho ziadaju splatenie dlznej sumy + uroky. Vztahuje sa na tento pripad pravo podania namietky premlcania?
To ci ubytovania naozaj zaplatil alebo nie je pre neho momentalne nedokazatelne, kedze si nepamata a nema ani potrebne doklady o zaplateni. Predsa len uz ubehlo 9 rokov...

Vdaka
Naposledy upravil ferobaci : 29.04.14 at 06:30 Dôvod: edit..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je to premlčané. Žiaden úmysel.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Štandardná premlčacia doba podľa obč. zákonníka je 3 roky. Podľa mňa to už je premlčané a len skúšajú, či ten známy uzná svoj dlh a či dobrovoľne zaplatí.

    Ja by som už nezaplatil a v prípade žaloby by som sa odvolal na premlčaný dlh.
    ferobaci to iste si myslim aj ja. za celu dobu sa mu nikto neozval, neprisla mu ziadna vyzva na zaplatenie ani nic podobne. cital som si zakonnik a jedine co ma zneistilo je spomenutie 10 rocnej premlcacej doby v pripade umyslu. chape sa umysel v tomto pripade ako priznanie toho ze tie peniaze dlhuje?
    hanelie nečakať do žaloby, ale hneď podať námietku premlčania , hlavne treba uviesť súvisiaci paragraf -

    Premlcacia doba dlznej sumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.