Zavrieť

Porady

SZČO a PN

Dobry den
SZCO je od polovice februara PN asi do polovice maja. Za februar sme odviedli riadne platby do poistovni, ale co teraz za marec. Dakujem helax
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dazap je offline (nepripojený) dazap

    dazap
    čo sa týka Soc.poist.-ak je na povinnom poistení - počas uznania práceneschopnosti poistné neplatí. Poistné sa platí len za zdravé dní, t.z.že keď ste za február odviedli plnú čiastku máte preplatok. Marec, apríl pokiaľ bude PN - neplaťte. Za máj by ste mali uhradiť alikvotnu čiastku (vzávislosti od ukončenia PN). Preplatok z februára sa dá preúčtovať na máj. Preto odporúčam skontaktovať Vašu referentku v SP a konkrétne sa pak dohodnúť a vyčísliť to.
    Ak by bol ale náhodou na dobrovoľnom poistení - neplatí sa poistné len ak má nárok na výplatu PN!!..t.z.ak mu nevznikne nárok, musí platiť.

    Pred odovzaním ukončenia PN do SP si PN-ku prefoťte pre ZP a ak Vám tam náhodou vznikne preplatok, ten sa pak rieši v ročnom zúčtovaní. (ak je ucelený mesiac PN-do ZP by som neplatila).

    Jajina je offline (nepripojený) Jajina

    Jajina
    Snažila som sa prečítať všetky príspevky v Porade od p.Mihála aj od iných členov, ale našla som len jeden príklad k RZ SZČO ktorý bol PN ale bol aj dôchodca a preto mi to nie je jasné. Snažila som sa už vyplniť RZ môjho zamestnávateľa, ale v konečnom dôsledku neviem ako sa mi zohľadní jeho PN keď je SZČO, a možno by to viacerých zaujímalo?

    Môj príklad :
    01-06/2005 min.VZ 6500,- poistné 6x 910,-
    07-12/2005 VZ 32519,- poistné 6x 4.553,- = súčet 32 778,-
    všetko poistné zaplatené v termínoch aj ked bola v 10-12/05 PN

    od 24.10. do 31.12.2005 PN t.j. 8+30+31=69dní

    III. p.24 1.1.2005 - 31.12.2005 SZČO - Uvádza sa aj obdobie PN ?
    p.26 32 778
    p.27 1 144 730
    p.28 28 225
    p.29 548 110
    IV. nevypĺňam
    V. Uviedla som počet kalend.dní
    VI. podľa § 11 od.8 o) by som mala vyplniť ale VZ mám väčší ako 78 000,-
    Ak by mi v tomto niekto poradil bola by som veľmi vďačná, lebo neviem kde inde by som mohla ešte zohľadniť úľavu na poistnom z dôvodu PN.
    VII. p.51 z p.29 548 110
    p.52 ???
    p.53 VZ ?? ale v návode na vyplnenie sa uvádza "uvedie sa väčšia suma z p.51 a p.52, najviac 517 140,-

    Z toho som porozumela, že SZČO platí zdravot.poistenie aj počas dní PN ?? Alebo sa mýlim?
    <!-- / message -->

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.