Zavrieť

Porady

Požiadavka originál balenia pri reklamácii.

Môže odo mňa predajca požadovať pri reklamácii aby bol tovar zabalený v originál balení?:
"tovar určený k reklamácii spoločne s vytlačeným reklamačným formulárom a faktúrou, zabaľte do krabice (tovar treba vrátiť, tak ako ste ho prijali – ma mať originálny obal, vnútorný obal – výstuž, popis + príslušenstvo)"
Niekde som našiel tvrdenia o opaku ale neviete náhodou o ktorý zákon a paragraf konkrétne sa môžem oprieť?
Nebudem predsa doma skladovať 2 roky škatule od všeckého!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nie. Originalny obal nieje podmienkou reklamacie

    http://www.pravaspotrebitela.sk/?pag...hures&itemid=9 v odseku "ako pri reklamacii nenaletiet" - bod c.2
    Peggynka Teraz som na to klikla a je to tam (červeným),že pri uplatnením predĺženej záruky môže požadovať orig.balenie.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Originál balenia môže požadovať predajca v prípade,keď reklamuješ tovar po zákonom stanovenej lehote (24 mes.);napr. ti dá záruku 5 rokov (nadštandard),ale túto požiadavku máva aj v obch. podmienkach.Buď to prijmeš alebo nie.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Peggy: nesúhlasím. Odporuje to Zákonu 250/2007 §3, ods.3; §4, ods.2, ods.8; §18 (tam si nikde nespomína originálne balenie!)
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...-spotrebitela/
    Peggynka Vieš,že som to videla v rozhodnutí SOI,že môžu? Inak by som si nebola tak istá - pri nadštandardne poskytnutej záruke,môže mať takéto požiadavky.Ale pri 24-mes. nie.
    misoft Vieš - kočka, málo kto bude skladovať obal 3,4,5 rokov. Ja som na práčku uplatnil reklamáciu po 12-tich! rokoch a nik nechcel odo mňa nejaký obal.
    Mila123 si 12 rokov pral, a oni ti uznali reklamáciu? čo to také bolo?
    Peggynka Ale však máš na výber-obal vyhodíš a máš nárok len na dva roky záruky.Aj mňa by zaujímalo to uznanie reklamácie po 12-tich rokoch.
    misoft Jáááj - kočky - kúpil som kedysi práčku, zaregistroval výrobok, priplatil si, dostal certifikát a záruka sa vyšplhala na 14 rokov!
    arizona To by bolo co za logiku? Pri beznej zaruke obal nepotrebuje,ale pri predlzenej ano?
    lujza.j v De ked si kupujete topánky otázka:potrebujete aj krabicu?....tu nás budú buzerovať furt a stále...za tie debilné škatule...si spomeniem ako som na balkone skladovala pred x rokmi škatulu zo 107cm plazmymi je zle...
    Peggynka Za nadštandard záruku-nadštandard požiadavky,asi tak.
      zbaliť

    Požiadavka originál balenia pri reklamácii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.