Zavrieť

Porady

PN -neskore doručenie

Ahojte poradaci, prosim o pomoc. Mam zamestnanca, ktory k nam nastupil 1.8.2005 a ma v zmluve dobu urcitu do 31.1.2006, aj 3 mes.skus.dobu.Momentalne je na PN uz od 13.10.05 do" teraz".Dnes mi volal, ze mu lekar musel ukoncit PN k 28.02.06, lebo je dlho na PN /je na inv.dochodku/,ze na PN je dnesny datum 6.4.2006. Este mi ju nedorucil.Co s nim mam robit.Ako ho odhlasit, ako mu dat dat vypoved.Poradte prosim.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    antonia111
    Ahojte poradaci, prosim o pomoc. Mam zamestnanca, ktory k nam nastupil 1.8.2005 a ma v zmluve dobu urcitu do 31.1.2006, aj 3 mes.skus.dobu.Momentalne je na PN uz od 13.10.05 do" teraz".Dnes mi volal, ze mu lekar musel ukoncit PN k 28.02.06, lebo je dlho na PN /je na inv.dochodku/,ze na PN je dnesny datum 6.4.2006. Este mi ju nedorucil.Co s nim mam robit.Ako ho odhlasit, ako mu dat dat vypoved.Poradte prosim.
    Dakujem.
    Ak má zmluvu na dobu neurčitu do 31.3.2006,pracovný pomer mal končiť týmto dátumom, kedže ste PP neukončili, zmluva automaticky prechádza na dobu neurčitú. Tú už len tak ľahko neukončíte PP, musíte postupovať podľa§ 59ZP.
    Naposledy upravil Tweety : 06.04.06 at 08:01 Dôvod: gramatická úprava.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Tweety
    Ak má zmluvu na dobu určitu do 31.3.2006,pracovný pomer mal končiť týmto dátumom, kedže ste PP neukončili, zmluva automaticky prechádza na dobu určitú. Tú už len tak ľahko neukončíte PP, musíte postupovať podľa§ 59ZP.
    asi malý preklep tak len opravím že zmluva prechádza na dobu neurčitú

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    antonia111
    Ahojte poradaci, prosim o pomoc. Mam zamestnanca, ktory k nam nastupil 1.8.2005 a ma v zmluve dobu urcitu do 31.1.2006, aj 3 mes.skus.dobu.Momentalne je na PN uz od 13.10.05 do" teraz".Dnes mi volal, ze mu lekar musel ukoncit PN k 28.02.06, lebo je dlho na PN /je na inv.dochodku/,ze na PN je dnesny datum 6.4.2006. Este mi ju nedorucil.Co s nim mam robit.Ako ho odhlasit, ako mu dat dat vypoved.Poradte prosim.
    Dakujem.
    ak dobre počítam, tak ZC začal byť PN ešte počas skúšobnej doby, z toho mi vychádza, že ,(keďže PN je prekážka na strane ZC), tak sa skúšobná doba predĺžila o dobu PN. Preto, podľa môjho názoru, možno skončiť PP v skúšobnej dobe.

    dana

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkaj
    asi malý preklep tak len opravím že zmluva prechádza na dobu neurčitú
    No jasné, bol to škriatok. Dík, už som to opravila.

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    Vdaka tweety, a čo skušobna doba, ta uz v tomto pripade neplati?Skôr mi ide o tu PN a odhlásenie zo SP Nemozem so spätnou platnoťou predsa odhlasovať ku dňu skončenia PN./28.2.06/Mám mu dať nepl.volno od 1.3.do dnešného dňa?Vdaka moc

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    antonia111
    Vdaka tweety, a čo skušobna doba, ta uz v tomto pripade neplati?Skôr mi ide o tu PN a odhlásenie zo SP Nemozem so spätnou platnoťou predsa odhlasovať ku dňu skončenia PN./28.2.06/Mám mu dať nepl.volno od 1.3.do dnešného dňa?Vdaka moc
    Počkaj, kým nebudeš mať pred sebou PN, potom sa podľa toho zariadiš, píšeš, že je tam dátum 6.4.06.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Nebolo to tak, že lekár mu prerušil PN a vypísal novú? Veď ako by inak odôvodnil, že celú tú dobu nechodil do práce? potom by prichádzalo do úvahy riešiť to cez absenciu ako porušenie pracovnej disciplíny?

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    [quote=dana9]Nebolo to tak, že lekár mu prerušil PN a vypísal novú? Veď ako by inak odôvodnil, že celú tú dobu nechodil do práce? potom by prichádzalo do úvahy riešiť to cez absenciu ako porušenie pracovnej disciplíny?[/quote
    Neviem čo špekuluje, počkam na tu PN, opytam sa na soc.poisť. a ukoncim PP on vravel, že podpíše dohodu. Tak neviem ,caute, ste zlaté, že ste tak skoro na "príjme" a hneď reagujete.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=antonia111]
    dana9
    Nebolo to tak, že lekár mu prerušil PN a vypísal novú? Veď ako by inak odôvodnil, že celú tú dobu nechodil do práce? potom by prichádzalo do úvahy riešiť to cez absenciu ako porušenie pracovnej disciplíny?[/quote
    Neviem čo špekuluje, počkam na tu PN, opytam sa na soc.poisť. a ukoncim PP on vravel, že podpíše dohodu. Tak neviem ,caute, ste zlaté, že ste tak skoro na "príjme" a hneď reagujete.
    Možno nakoniec všetko prebehne hladko.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    antonia111
    Prepačte, trocha som to pokašľala s písaním textu.
    Prepáčime Ti to, prepáčime, neboj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.