Zavrieť

Porady

Môže si dať podnikateľ do nákladov kávovar?/ide o s.r.o.tzv.jednoosobku/

podniká v oblasti poč.techniky,montáž.+bezpeč.systémy/je konateľom a zároveň aj zamestnancom,má ešte jedného zamestnanca.
Naposledy upravil zuzanka222 : 04.05.14 at 08:39
veronikasad V akej oblasti podniká ? Má aj zamestnancov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môže
    DanielaSL Môže...len ako si to obháji pred prípadnou kontrolou z DÚ... Osobne by som to nedala.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... stačí si zagoogliť na internete, odkazov je habadej, riešenia jednoznačné a podobné... napr. http://www.dph.sk/je-nakup-kavovaru-...3d30d91c882d07

    ... a treba sa pozrieť napr. i na takéto linky: https://www.financnasprava.sk/_img/p...avky_2011.html
    a dať si vyhľadať "kávovar" ...

    keď môže FS nakupovať kávovary, môže aj podnikateľ....mne sa ešte nestalo, aby mi na daňovom úrade urobili kávu ako daňovníkovi, takže im kávovar slúži pre zamestnancov, tak rovnako môže to slúžiť i mne ako zamestnancovi i mojim zamestnancom....

    maped je teraz online maped

    maped
    Je to diskutabilné. Jedná sa o to, dokázať si obhájiť potrebu tohoto nákupu. Veľká firma si dokáže ľahko obhájiť potrebu nákupu (napr. robia jednania a vyplýva im to z predmetu činnosti), no menšia firma by s týmto nákupom zrejme uspela.
    vypadlo mi slovíčko "ťažko" uspela
    Naposledy upravil maped : 04.05.14 at 17:31

    Môže si dať podnikateľ do nákladov kávovar?/ide o s.r.o.tzv.jednoosobku/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.