Zavrieť

Porady

aký je čas na odpoveď?

Ak som požiadala správcu oficiálnou cestou (list) o riešenie problému, aký čas má na to, aby mi odpovedal?
Ďakujem :-)
ivka70 akeho spravcu - o aku neziskovu organizaciu by malo ist (podla kategorie, kam je prispevok zaradeny)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ikinka16 je offline (nepripojený) ikinka16

    ikinka16
    Ak som požiadala správcu oficiálnou cestou (list) o riešenie problému, aký čas má na to, aby mi odpovedal?
    Ďakujem :-)
    Chobot Nezakladaj viac tém s tou istou otázkou. Témy som ti spojil.

    Ak ide o správcu bytového domu (podľa zaradenia témy), tak zákon o vlastníctve bytov neukladá žiadnu lehotu na odpoveď. Záleží od konkrétneho problému.
    prcik mylný názor

    prcik je offline (nepripojený) prcik

    prcik
    Správca bytu - ako právnická osoba, na jemu adresovaný list je v zmysle zákona o informáciách povinný odpovedať v lehote do 30 dní. s úctou fiškus
    Chobot Nesúhlasím, zákon 211/2000 sa nevzťahuje na správcovské spoločnosti. Viď § 2 daného zákona:

    § 2
    Povinné osoby
    (1) Osobami povinnými podľa tohto zákona sprístupňovať informácie (ďalej len "povinné osoby") sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky ako aj tie právnické osoby a fyzické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy, a to iba v rozsahu tejto ich rozhodovacej činnosti.

    (2) Povinnými osobami sú ďalej právnické osoby zriadené zákonom a právnické osoby zriadené štátnym orgánom, vyšším územným celkom alebo obcou podľa osobitného zákona.2)


    Správcovské spoločnosti sú súkromné firmy, nie subjekty podľa uvedeného paragrafu.

    aký je čas na odpoveď?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.