Zavrieť

Porady

Výpomoc SZČO

Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    johny
    Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť?
    Dohodou o vykonaní práce. Odvodom nepodlieha, iba 0,8 % ÚP z dohody- zaplatí zamestnávateľ, teda SZČO. Na DÚ -daň 19%.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana210
    Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.
    Neviem či sa už niečo v tomto smere zmenilo , ale vypomáhanie členom rodiny bolo nelegálnou prácou medzi rodinou ....samozrejme bez zmluvy .

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zuzana210
    Tuším som niekde čítala, že ak SZČO vypomáha príbuzný, tak to nie je nelegálna práca. Ale vážne neviem, kde to bolo.
    Bude to platiť až od 1.7.2006 (konečne!!!). Ale len v prípade, že to bude študent, dôchodca alebo zamestnanec. Nesmie to byť nezamestnaný človek. (Ak si dobre pamätám, ale tiež neviem, kde som to čítala .)

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Zita4
    Bude to platiť až od 1.7.2006 (konečne!!!). Ale len v prípade, že to bude študent, dôchodca alebo zamestnanec. Nesmie to byť nezamestnaný človek. (Ak si dobre pamätám, ale tiež neviem, kde som to čítala .)
    Presne tak. Mne sa stalo, že som zostala na hodinku na záskok u kmotra v bare robiť "barmanku", bo chlapec bol objednaný u zubára. No a čo sa nestalo? Prišiel inšpektorát práce a že vraj: pracovná zmluva, dohoda a prihláška do SP. Nemáááám - vážení ja som aj v pracovnom pomere aj SZČO, nie som nezamestnaná, nepoberám dávku v hmotnej núdzi, nič po vás nechcem tak nechcite po mne nič ani vy - ďakujem. Vygulili oči a .....dali si kávu a ešte aj tringelt nechali.
    Podľa mňa toto bolo zamerané na tých, ktorí boli evidovanými a poberateľmi všelijakých "výhod" sociálneho charakteru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Presne tak. Mne sa stalo, že som zostala na hodinku na záskok u kmotra v bare robiť "barmanku", bo chlapec bol objednaný u zubára. No a čo sa nestalo? Prišiel inšpektorát práce a že vraj: pracovná zmluva, dohoda a prihláška do SP. Nemáááám - vážení ja som aj v pracovnom pomere aj SZČO, nie som nezamestnaná, nepoberám dávku v hmotnej núdzi, nič po vás nechcem tak nechcite po mne nič ani vy - ďakujem. Vygulili oči a .....dali si kávu a ešte aj tringelt nechali.
    Podľa mňa toto bolo zamerané na tých, ktorí boli evidovanými a poberateľmi všelijakých "výhod" sociálneho charakteru.
    Pééépa , no Ty si ich dobre odrovnala ..........tak toto už je dosť:p :p :p :p

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Zita5
    Pééépa , no Ty si ich dobre odrovnala ..........tak toto už je dosť:p :p :p :p
    Zitka, neznášam buzeráciu. Som si vedomá toho, že tí chudáci z IP si robili svoju prácu, ale majú smolu. Nedovolím, aby niekto niekoho zbytočne buzeroval, preveroval a čo ja viem čo. A tiež som si vedomá toho, že keby tam zaskakoval niekto iný a nie ja tak by s ním točili, že by sa chudák prinajmenšom spotil. Nie. Kde sa budem ja "vyskytovať" tam buzerácia nemá šancu ani nakuknúť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Zitka, neznášam buzeráciu. Som si vedomá toho, že tí chudáci z IP si robili svoju prácu, ale majú smolu. Nedovolím, aby niekto niekoho zbytočne buzeroval, preveroval a čo ja viem čo. A tiež som si vedomá toho, že keby tam zaskakoval niekto iný a nie ja tak by s ním točili, že by sa chudák prinajmenšom spotil. Nie. Kde sa budem ja "vyskytovať" tam buzerácia nemá šancu ani nakuknúť.
    Ale ja s Tebou v plnom rozsahu súhlasím ....ja by som sa tiež nie moc dobre k nim chovala .... Nech si idú tam , kde im utekajú milióny dolu vodou strašiť .

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Zita5
    Ale ja s Tebou v plnom rozsahu súhlasím ....ja by som sa tiež nie moc dobre k nim chovala .... Nech si idú tam , kde im utekajú milióny dolu vodou strašiť .
    Zitka, bola som maximálne slušná ale ten tóóóón

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa
    Zitka, bola som maximálne slušná ale ten tóóóón
    Ten tón ich odrovnal však?:p

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Tweety
    Ten tón ich odrovnal však?:p
    Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem
    Takže neviem či to bol len ten tón

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem
    Takže neviem či to bol len ten tón
    No ja by som ich odrovnala spôsobom mne blízkym a to v pozícii Barana ....:p s použítím môjho tónu .Cha cha ....:p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa
    Škoda že sa osobne nepoznáme. Ja som kozorožec, ktorý pôsobí neprístupne, dôležito a že vraj múdro /hovorím pôsobí/. Ale prisahám, že ja za to nemôžem
    Takže neviem či to bol len ten tón
    To je veru škoda,pretože aj ja som nebezpečné znamenie, škorpión.:p

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Tweety
    To je veru škoda,pretože aj ja som nebezpečné znamenie, škorpión.:p
    Uff - mám doma dvoch

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa
    Uff - mám doma dvoch
    Takže vieš, že s nimi sa dobre žije, ale niekedy( aspoň tak moji hovoria), že ťažko, ale inak si nesťažujú.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    johny
    Zdravím Vás, chcel by som poprosiť o radu, živnostníkovi občas pri práci v jeho prevadzkárni (výroba kľúčov a nožov) pomáha syn, ktorý je zamestnaný v tpp v inej firme. Ako sa dá poriešiť táto pomoc pre prípad kontroly ohľadom čiernej práce, čo najvhodnejšie, aby nebolo potrebne platiť odvody a dane. Je vôbec taka možnosť?
    od 1 júna tohto roka to bude platiť. Novela zákona hovorí, že je to VYPOMAHANIE a môže to robiť: študent do 26 roku života, príbuzný, ktorý poberá dôchodok, či je dôchodkovo poistený, alebo aj dobrovoľne poistený nezamestnaný.
    Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania )

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    sonka1
    od 1 júna tohto roka to bude platiť. Novela zákona hovorí, že je to VYPOMAHANIE a môže to robiť: študent do 26 roku života, príbuzný, ktorý poberá dôchodok, či je dôchodkovo poistený, alebo aj dobrovoľne poistený nezamestnaný.
    Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania )
    Vidieť, že sa zvolebnieva

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sonka1
    Ževraj by to malo prispieť k rozvoju malého, tzv. rodinného podnikania )
    Mne sa toto strašne páči ...........sľubotechna ....... ....predvolebná kampaň ...

    Ale inak bude fajn ak by to platilo .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.