Zavrieť

Porady

Oprava Výkazu o majetku a záväzkov

Dobrý deň,

zistila som , že k 31.12.2013 som zabudla uviesť vo Výkaze o majetku a záväzkov povinnosť z dane z príjmu za rok 2013. Ostatné záväzky ako odvody SZČO, DPH, Daň z mot.vozidiel, nevyplatené mzdy tam mám. Som povinná podať dodatočný výkaz? Ak áno, elektronicky ho vyplním ako riadnu účtovnú uzávierku s tým istým dátumom zostavenia ako na pôvodnom výkaze? Kde uvediem že ide o dodatočný výkaz?

Ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Myslím, že dan z príjmu tiež by mala byť vo výkaze, veď je to za rok 2013. Dodatočný výkaz pošlete tak, že najprv si pozrite, kedy ste posielali predošlý výkaz a zapíšte si evidenčné číslo tohto už podaného výkazu. (to číslo budete potrebovať pri podávaní opraveného výkazu). Potom pošlete opravený výkaz takým spôsobom, ako ste posielala pôvodný. A nakoniec cez Nešpecifikovanú agendu kliknite na Všeobecné podanie pre FS a tam im oznámte, že posielate opravený výkaz o M a Z s evidenčným číslom XX a že by na výkaz s evidenčným číslom (tým, ktoré ste si predtým poznačila) už neprihliadali.

    Oprava Výkazu o majetku a záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.