Zavrieť

Porady

Ročná zúčtovanie dane a MD+RD

Som zamestnaná, ale v r. 2013 som bola na materskej a rodičovskej dovolenke. Mala som podať daňové priznanie, alebo to mal spraviť zamestnávateľ? Žiadne iné príjmy som nemala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ani materské ani rodičovský príspevok nie sú zdaniteľné príjmy. Takže za rok 2013 nevznikla povinnosť zúčtovať daň - netreba ani ročné zúčtovanie dane ani daňové priznanie.
    klacmanova1 V roku 2012 som bola v práci 1-10/2012 a 11-12/2012 som bola na MD. V práci som mala príjem 6 267,- EUR. Nepožiadala som zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a ja som tiež nepodala daňové priznanie. Asi som mala podať, čo teraz s tým?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel nerobi DP, ale ročné zúčtovanie dane, ak oň zamestnanec požiada do 15.-2. na predpísanom tlačive.

    V tvojom prípade, ak si okrem materského a rodičovského príspevku nemala žiadny iný zdanitelný príjem, nevznikla ti povinnosť podať DP, ani požiadať o RZD zamestnávatela.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klacmanova1 V roku 2012 som bola v práci 1-10/2012 a 11-12/2012 som bola na MD. V práci som mala príjem 6 200,- EUR. Nepožiadala som zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a ja som tiež nepodala daňové priznanie. Asi som mala podať, čo teraz s tým?
    Tweety pozri môj príspevok, doplnila som ho
    veronikasad DP treba podať, Pri príjme ktorý uvádzaš ti určite vznikol preplatok, ktorý bude vyšší ako príp. pokuta za neskoré podanie DP.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    klacmanova1Definuj tie žiadne iné. Pretože príjem z materskej a RP nie sú zdaniteľnými príjmami.
    roku 2012 som bola v práci 1-10/2012 a 11-12/2012 som bola na MD. V práci som mala príjem 6 267,- EUR. Nepožiadala som zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a ja som tiež nepodala daňové priznanie. Asi som mala podať, čo teraz s tým?
    Podľa výšky príjmu zo ZČ si mala povinnosť podať DP. AK si zamestnáv. teda nepožiadala o RZD, mala si sama podať DP.
    Naposledy upravil Tweety : 07.05.14 at 07:24
    klacmanova1 Proste nemala som žiadny iný príjem. Takže daňové priznanie za rok 2013 som nemusela podať. Ale ešte jeden dotaz k roku 2012:
    V roku 2012 som bola v práci 1-10/2012 a 11-12/2012 som bola na MD. V práci som mala príjem 6 267,- EUR. Nepožiadala som zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a ja som tiež nepodala daňové priznanie. Asi som mala podať, čo teraz s tým?
    Tweety Veď to máš v odpovedi, bola si povinná podať DP. Musíš ho podať dodatočne.

    Ročná zúčtovanie dane a MD+RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.