Zavrieť

Porady

Reklamácia

Ahojte, chcem sa spýtať na reklamáciu: spoločnosť opravuje riadiace jednotky v autách, zamestnanec jednu riadiacu jednotku úplne pokazil.... spoločnosť objednala teda novú riadiacu jednotku na svoje náklady a vymenila ....moja otázka:môžem z nákupu tejto riadiacej jednotky uplatniť DPH a dať do nákladov??
P.S. Zamestnávateľ nechce dať riadiacu jednotku k náhrade zamestnancovi.

Ďakujem!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    eha
    Ahojte, chcem sa spýtať na reklamáciu: spoločnosť opravuje riadiace jednotky v autách, zamestnanec jednu riadiacu jednotku úplne pokazil.... spoločnosť objednala teda novú riadiacu jednotku na svoje náklady a vymenila ....moja otázka:môžem z nákupu tejto riadiacej jednotky uplatniť DPH a dať do nákladov??
    P.S. Zamestnávateľ nechce dať riadiacu jednotku k náhrade zamestnancovi.

    Ďakujem!!!!!!!!
    Ak by sme mali postupovať správne , tak poškodenú riadiacu jednotku zamestnancom .....mala túto dať firma k náhrade . Avšak preukázala dobré srdce , takže zakúpenie novej by som prijala bežným spôsobom na sklad , z došlej fa uplatnila DPH a úhradu zaúčtovala do výdavkov .
    Treba mať ale na zreteli to , že potom pri nejakej príležitosti túto jednotku odpísať ...myslím poškodenú ..... Ale ,to už určite vieš čo tým myslím ...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Nie je škoda ako škoda a škoda vždy nemusí byť škodou, aj keď sa to na prvý pohľad javí.

    Na druhú stranu zodpovednosť za škodu spôsobenú zamestnancom a možnosť jej vymáhania sa riadi ustanoveniami ZP a teda aj možná výška náhrady.

    Chybovosť súčiastok je predsa súčasťou bežnej praxe. Situáciu je potrebné riešiť aj v rámci interných podmienok firmy (záruky, reklamácie, chybovosť). Postupy by mali byť riešené interným predpisom.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    Ďakujem kvááááásne, ste pokladíky takže všetko v poho zaúčtujem, uplatním dph a "príležitostne" rozpustím do nákladov.
    Prajem ešte pekný dník!!!!!!

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    eha
    ... takže všetko v poho zaúčtujem, uplatním dph a "príležitostne" rozpustím do nákladov.
    Prečo príležitostne a nie pri vzniku účtovného prípadu?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    eha
    ... spoločnosť opravuje riadiace jednotky v autách...
    eha
    Takže hneď to zaúčtujem na 504.....
    Ach jaj, ach jaj ...

    504 - predaný tovar. Čo je to tovar? Výrobok, ktorý predávame v nezmenenom stave (jedna z možných definícií). A vy ho predsa tak nepredávate. Vy poskytujete služby a v tej súvislosti vykazujete spotrebu materiálu. Ak ste teda správne pomenovali problém.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    janka sorac, urobila som preklep, jasne ze ucet 501 s tym ze som si urobila zvlast analytiku na reklamacie....ale dakujem!!!

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Mám podobný prípad. Namontovali sme AL dvere jednej bytovke. Záruka je dohodnutá na 5 rokov . Asi pri zlom zaobchádzaní sa na AL dverí pokazila dorma. Kedže poskytujeme záruku aj na zlé zaobchádzanie dverí (na základe zmluvy o dielo), tak sme sa rozhodli kúpiť novú dormu a vymeniť za zlú a to bezodplatne. Cenu dormy znášal len vyhotoviteľ (dodávateľ) Al dverí zo strany bytovky nebola , nežiadala sa úhrada za dormu. Teraz po prečítaní predchádzajúcich príspevkov som na obavách či si môžem z novej kúpenej dorme uplatniť nárok na odpočet dph, a či si môžem aj dormu uplatniť ako daň.výdavok? Účtujem v JÚ. Len ešte jedno ma zaujíma a to:
    - pokazená dorma bola pri nákupe prijatá na sklad a pri predaji vyskladnená. Čo teraz z novou kúpenou dormou? Treba ju tiež naskladniť? Ak áno, ako a na základe čoho ju vyskladním? Stačí , ak dodávateľ spísal spolu s domovníkom na papier reklamáciu a napísal tam, že na základe reklam. bola kúpená nová dorma z dôvodu zlého zaobchádzania s dverami. Alebo mala byť spísaná na reklam.tlačive? alebo stačí čistý papier s perom napísané a podpísané? pri spísaní reklamácií bolo ešte poznamenané, že domovník svojim podpisom potvrdzuje že bola namontovaná dorma na základe reklamácii a po namontovaní všetko funguje a je v poriadku . Stačí takýto doklad na vyskladnenie dormy?
    ďakujem.
    Naposledy upravil domacnost : 09.08.06 at 11:06

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    Predali sme zákazníkovi tovar, ktorý ho reklamoval (ale ešte ho nevrátil). Medzitým sme ho reklamovali u zahr.dodávateľa, ktorý nám reklamáciu uznal a poslal dobropis. Ako ho zaúčtovať, keďže je možné ... že zákazník si tovar aj nechá a možno sa s ním dohodneme - nejakou zľavou ...
    Naposledy upravil Mirka.V : 13.11.06 at 11:16

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    Mirka.V
    Predali sme zákazníkovi tovar, ktorý ho reklamoval (ale ešte ho nevrátil). Medzitým sme ho reklamovali u zahr.dodávateľa, ktorý nám reklamáciu uznal a poslal dobropis. Ako ho zaúčtovať, keďže je možné ... že zákazník si tovar aj nechá a možno sa s ním dohodneme - nejakou zľavou ...
    Nemáte nikto riešenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.