Zavrieť

Porady

Ako sa kráti dovolenka počas PN?

Zamestnanec bol dlhodobo PN od 13.5.2013 , lekár mu ukončil PN s nástupom do zamestnania 12.5.2014 , zostatok dovolenky za rok 2013 má 16 dní, ako mu mám krátiť dovolenku za minulý rok ? koľko mu môžem uznať ako zostatok?
Do začatia PN pracoval nepretržite a jeho nárok je 25 dní .
Naposledy upravil vanilka1222 : 13.05.14 at 07:11
veronikasad Do 13.5. odpracoval 60 daní ? Aký je jeho ročný nárok na dovolenku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pri takom rýchlom spočítaní mi vyšlo 163 dni DPN , takže krátenie by v tomto prípade bolo 4/12 z ročného nároku. Samozrejme ak odpracoval aspoň 60 dní do nástupu na DPN má nárok na D za KR a tá sa potom kráti za dni DPN. §109 ZP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vanilka1222 Zrátala som to,mne vyšlo 167 dní PN /15+20+23+22+21+23+21+22/ takže krátim o 4/12 ,teda o 8 dní z 16 dní,ktoré mu zostali? rátam to správne?ďakujem
    Xanti Nie krátiš celoročný nárok na dovolenku, ak má nárok na 20 dní ročne .. tak za rok 2013 má nárok na 8/12tin z 20 dní tj. na 13,5 dňa dovolenky ak čerpal 4 dni dovolenky tak má zostatok 9,5 dňa.
    Tweety Pri nároku 25 dní je po krátení nárok na 16,6666 dňa.
    vanilka1222 Takže mal nárok na 16,66 dňa v roku 2013 , mal starú dovolenku z roku 2012 4 dni, vyčerpal do začatia PN 13 dní,ak správne rozumiem,zostalo mu teda 7,66 dní dovolenky.
    Xanti Ano správne rozumieš.
    vanilka1222 Ďakujem všetkým za spoluprácu a za pomoc.
      zbaliť

    Ako sa kráti dovolenka počas PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.